[WIDEO]: QPR wygrywa, znakomita dyspozycja Wszołka!

12 sty 2017, 23:19

Kolejny wspaniały występ na zapleczu Premier League rozegrał Paweł Wszołek. Zespół Polaka sensacyjnie pokonał na wyjeździe Reading 1:0.

Przed spotkaniem zdecydowanym faworytem było Reading. Podopieczni Jaapa Stama zajmują 3. miejsce w tabeli i ciągle walczą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

Wszołek był jednym z najlepszych piłkarzy Queens Park Rangers i miał spory wkład w zdobycie jedynej bramki w meczu. Przy trafieniu Polak zanotował asystę drugiego stopnia. Po jego rajdzie w 28. minucie Ryan Manning podał do Jamiego Mackiego, który pokonał bramkarza gospodarzy. Reading miało zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, jednak nie przełożyło się to na liczbę stworzonych okazji i zasłużenie przegrało 0:1. Najlepszą okazję gospodarze mieli w końcówce spotkania, gdy po strzale głową Kermorganta gości uratowała poprzeczka. Paweł Wszołek rozegrał pełne 90 minut i został ukarany żółtą kartką.

Po tym zwycięstwie zespół Polaka awansował na 15. miejsce w tabeli i ma już 8 punktów przewagi nad strefą spadkową.