[WIDEO] Raków Częstochowa w Lotto Ekstraklasie!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:39
24 kwi 2019, 20:19

Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali przed własną publicznością Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 i zapewnili sobie awans do Lotto Ekstraklasy! Klub z Częstochowy wróci do Ekstraklasy po 21 latach przerwy.

W pierwszej połowie meczu Raków – Podbeskidzie bramek nie było, ale w drugiej zdecydowanie lepsi byli podopieczni Marka Papszuna. Przewagę udokumentowali zdobywając dwie bramki. W 49. minucie dośrodkowanie Piotra Malinowskiego na bramkę, strzałem głową zamienił Szymon Lewicki. Chwilę później Rafała Leszczyńskiego pokonał Marcin Listkowski. Raków nie oddał prowadzenia do końca i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Po ostatnim gwizdku sędziego było pewne, że Raków na cztery kolejki przed końcem sezonu zapewnił sobie awans do Lotto Ekstraklasy. Po meczu rozpoczęła się feta piłkarzy i miejscowych kibiców.