[WIDEO] Remis “polskiego” Palermo, Cionek z ładnym trafieniem

9 wrz 2017, 17:00

Palermo z aż trzema polakami w drużynie zremisowało z będącym o jedno oczko niżej w tabeli Empoli 3:3. W meczu zagrali dwaj Polacy, jeden z nich otworzył wynik spotkania.

Spotkanie to było jednym z ośmiu rozgrywanych jednocześnie w ramach trzeciej kolejki włoskiej Serie B. Od pierwszej minuty pojedynek rozpoczął jeden z trójki występujących w Palermo Polaków – Thiago Cionek.

To właśnie defensor reprezentacji Polski otworzył wynik w tym meczu, już w 10. minucie Cionek wpisał się na listę strzelców dzięki świetnemu uderzeniu głową. Obrona gości nie potrafiła dobrze upilnować 31-latka, a futbolówka odbiła się jeszcze od murawy utrudniając tym samym zadanie bramkarzowi Empoli. Na kolejne trafienia nie trzeba było długo czekać, już 4 minuty później na 2:0 podwyższył Igor Coronado, z kolei w 23. minucie bramkę kontaktową dla gości zdobył Lorenco Simic.

Druga połowa również rozpoczęła się od mocnego uderzenia, remis Empoli dał w 54. minucie Francesco Caputo i Palermo mocno stanęło. Kibice mogli być rozczarowani postawą swojej drużyny po zdobyciu dwóch pierwszych bramek. W 58. minucie na boisku pojawił się drugi z naszych rodaków – Radosław Murawski niedawno pozyskany z Piasta Gliwice. Zmiany dokonane przez trenera gospodarzy przyniosły efekt w postaci bramki na 3:2 strzelonej w 77. minucie przez Eddy’ego Gnahore, dzięki czemu gospodarze znów byli na prowadzeniu. Ostatecznie jednak w ostatniej minucie doliczonego czasu gry sędzia zdecydował się na podyktowanie jedenastki dla Empoli za przewinienie w polu karnym. Do piłki podszedł Francesco Caputo i bez problemów pokonał golkipera gospodarzy, ustalając wynik meczu na 3:3.