[WIDEO] Rennes przegrywa z outsiderem ligi. Grosicki z asystą

29 lis 2016, 21:11

Stade Rennes z Kamilem Grosickim w składzie dość niespodziewanie uległo Lorient 2:1. Reprezentant Polski zaliczył asystę przy trafieniu dla swojej drużyny.

Polski skrzydłowy znalazł się w wyjściowym składzie swojej drużyny na spotkanie z Lorient. Ekipa Polaka miała łatwo rozprawić się z gospodarzami, którzy w obecnym sezonie tryumfowali tylko dwa razy i zamykali tabelę ligową.

Rzeczywistość była jednak inna. W 28. minucie Ciani wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Jednak już cztery minuty później Kamil Grosicki przejął fatalne podanie jednego z rywali i pognał w stronę bramki. Tam odegrał do niepilnowanego Sio, który doprowadził do wyrównania.

Niestety tuż po rozpoczęciu drugiej części gry Lorient znów wyszło na prowadzenie którego nie oddało już do końca spotkania.

Reprezentant Polski przebywał na murawie do 73. minuty kiedy to został zmieniony przez Diakhabego.

Stade Rennes po 15 kolejkach z dorobkiem 24 punktów plasuje się na czwartej lokacie w tabeli Ligue 1. Oddala się więc od nich szansa na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.