[WIDEO] Reprezentant Polski zalicza asystę i awansuje do półfinału krajowych rozgrywek pucharowych

Aktualizacja: 4 sty 2017, 22:07
4 sty 2017, 20:41

Al-Sharjah w barwach którego występuje Adrian Mierzejewski pokonał Al-Wasl i awansował do półfinału krajowych rozgrywek pucharowych Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Presidents Cup.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla drużyny Polaka. Gelmin Rivas wyprowadził Al-Sharjah na prowadzenie już w 6. minucie. Po bramce zespół nie spuścił z tonu, czego efektem było kolejne trafienie. W 37. minucie Mierzejewski posłał świetną prostopadłą piłkę w kierunku Omara Jumy, któremu pozostało minięcie bramkarza i podwyższenie rezultatu (wideo z asysty Polaka zamieszczamy poniżej). Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie. Po przerwie jednak obraz gry nie uległ zmianie i kolejne bramki strzelał zespół Mierzejewskiego. Dwukrotnie do siatki trafiał świetnie dysponowany tego dnia Rivas i tym samym Wenezuelczyk skompletował hat-tricka. Kiedy wszyscy już myśleli o końcu spotkania, Al-Wasl strzelił honorową bramkę. W 82. minucie trafienie zaliczył Brazylijczyk Ronaldo Mendes. W doliczonym czasie gry prowadzenie zmniejszył jeszcze Hassan Taher, jednak było już za późno na kolejne okazje.

Ćwierćfinał Presidents Cup (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
Al-Wasl – Al-Sharjah 2:4 (0:2)
(Mendes 82, Taher 90+5 – Rivas 6, 58 i 76, Juma 37)

W drugim równocześnie rozgrywanym ćwierćfinale Al-Wahda zdemolowała Al-Jazirę 6:0. Pozostałe dwa mecze zostaną rozegrane jutro.