piątek, 20 maja, 2022

[WIDEO] Romeo Jozak przed wylotem do USA: Jestem z tego bardzo zadowolony, a wręcz niezwykle zadowolony!

Już 13 stycznia Legia Warszawa rozegra swój pierwszy mecz na turnieju Florida Cup. Przeciwnikiem będzie ekwadorska Barcelona SC. Przed wylotem do Stanów Zjednoczonych trener mistrzów Polski, Romeo Jozak zdążył jeszcze zabrać głos nt. nowych nabytków oraz samego zgrupowania…

– Tak jak powiedziałem na spotkaniu z drużyną, sprawdzimy nowe wachlarze rozwiązań. Skupimy się na jednej koncepcji taktycznej, ale będziemy mieć też dla niej swojego rodzaju zaplecze na – nazwijmy to – nagłe wypadki. Będziemy starali się wybadać i sprawdzić nowe możliwości – mówi przed wylotem do USA trener Romeo Jozak.

– Florida Cup to jeden z bardziej prestiżowych turniejów towarzyskich w Stanach Zjednoczonych. Legia przeciera szlaki innym drużynom z Polski?

Romeo Jozak: – Na to wygląda. Tak jak wiemy, wiele drużyn z Europy, zwłaszcza latem, wylatuje do USA na obozy i turnieje. Myślę, że to sytuacja, w której można tylko wygrać, zarówno jeśli chodzi o aspekt piłkarski, marketingowy jak i finansowy. Kiedy jakiś czas temu zostałem powiadomiony przez prezesa, że nasz obóz przygotowawczy może odbyć się na Florydzie, od razu odpowiedziałem tak. Nie dlatego, że spędziłem w Stanach część mojego życia. To przede wszystkim świetna okazja, żebyśmy mogli pobyć razem jako zespół, daleko od miejsca, gdzie zazwyczaj mieszkamy. Dzięki temu możemy coś zmienić i związać się ze sobą jeszcze bardziej. Myślę więc, że ten wyjazd do dobry pomysł.

– Szlaki przecieramy też na rynku transferowym.

– Jestem z tego bardzo zadowolony, a wręcz niezwykle zadowolony. Nie cieszę się tylko z transferów, ale również z tego, jak zadziałał klub – od prezesa Dariusza Mioduskiego po wszystkich poniżej. Mieliśmy prywatną grupę na whatsappie, która nazywała się Legia Transfers. Było nas tam pięciu i rozmawialiśmy cały czas, nawet w Boże Narodzenie i Nowy Rok. Wymienialiśmy się informacjami, odkrywaliśmy kto jest dostępny, kto nie, kto wygląda lepiej, a kto gorzej, co robimy, a czego nie, więc jestem naprawdę zadowolony z działań klubu. Przedstawiałem rzecz jasna swoje pomysły, ale robił to każdy w zespole. Pokazaliśmy ambicję i zaangażowanie, więc bardzo mnie to cieszy. Czterech nowych zawodników uczestniczy w przygotowaniach od początku, jest jeszcze kilka potencjalnych celów transferowych, także z całą pewnością mogę być zadowolony.

– Jaki jest główny cel zgrupowania na Florydzie?

– Testowanie nowych możliwości. Tak jak powiedziałem na spotkaniu z drużyną, sprawdzimy nowe wachlarze rozwiązań. Skupimy się na jednej koncepcji taktycznej, ale będziemy mieć też dla niej swojego rodzaju zaplecze na – nazwijmy to – nagłe wypadki. Tych pięciu meczów towarzyskich użyjemy, by dopracować wszystko w aspektach: team spirit, psychologicznym i piłkarskim. To po pierwsze. Po drugie chcemy rozwinąć opcje taktyczne, po trzecie zaś przygotujemy się fizycznie do rundy wiosennej. Mamy więc trzy główne zadania, nad którymi będziemy pracować. Cały sztab – a to naprawdę mnóstwo ludzi, bo jest nas około 20 osób – będzie próbował wyspecjalizować, przyspieszyć i zwiększyć efektywność pracy zawodników, a także własną. Zgrupowanie będzie więc miało charakter przygotowawczy dla każdego z nas i dla trzech głównych aspektów: taktycznego, fizycznego i mentalnego.

Źródło: BP Legii Warszawa

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA