[WIDEO] Serie A: Bramka Linettego. Sampdoria ogrywa SPAL

1 paź 2018, 22:47

W spotkaniu zamykającym 7. kolejkę włoskiej Serie A Sampdoria ograła SPAL 2:1. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Karol Linetty.

W starciu na Stadio Luigi Ferraris w pierwszym składzie miejscowych wybiegli Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński. Zabrakło tylko miejsca dla Dawida Kownackiego który mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. W ekipie gości mogliśmy od samego początku oglądać Thiago Cionka.

Podopieczni Marco Giampaolo od samego początku przejęli inicjatywę w tym starciu i raz po raz zagrażali swoim rywalom. Już w 3. minucie Edgar Barreto mógł otworzyć wynik spotkania, ale jego strzał z dziewiątego metra był zbyt słaby i bramkarz zdołał zareagować odbijając uderzenie.

Piłka wpadła do siatki po raz pierwszy w 12. minucie. Po składnej akcji Fabio Quagliarella z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali. Radość z gola nie trwała jednak zbyt długo bowiem po chwili sędzia podniósł chorągiewkę i nadal mieliśmy 0:0. W 21. minucie duży błąd popełnił Emil Audero który odbił przed siebie strzał zza pola karnego, a prezent ten wykorzystał Alberto Paloschi który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki dając prowadzenie gościom.

Miejscowi odpowiedzieli już cztery minuty później. Fabio Quagliarella zgrał piłkę głową do Karola Linettego, a ten precyzyjnym strzałem z woleja doprowadził do wyrównania.

Sampdoria decydujący cios zadała w 60. minucie. Fabio Quagliarella uderzył z lewej strony pola karnego, ale jego próbę odbił Alfred Gomis. Włoch wydawało się, że zdecyduje się dobijać uderzenie, ale dostrzegł w polu karnym Gregoire Defrela i podał do Francuza. Ten bez problemu wykończył akcję.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Dawid Kownacki pojawił się na placu gry w 76. minucie. Z kolei siedem minut po tym z boiska zszedł Karol Linetty. Bartosz Bereszyński i Thiago Cionek zagrali w pełnym wymiarze czasowym.

Sampdoria 2:1 SPAL

25′ Linetty, 60′ Defrel- 21′ Paloschi