[WIDEO] Serie A: Debiutanckie trafienie Pawła Dawidowicza, pewna wygrana Hellasu Werona

Aktualizacja: 1 lut 2023, 14:43
26 sty 2020, 20:32

Paweł Dawidowicz zdobył swoją debiutancką bramkę w barwach Hellasu Werona, który pokonał w meczu 21. kolejki Serie A US Lecce 3:0.

24-letni obrońca otworzył wynik spotkania po tym jak wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i uderzeniem głowa pokonał bramkarza rywali. Jeszcze przed przerwą gospodarze za sprawą Matteo Pessiniego podwyższyli prowadzenie. Wynik spotkania w 87. minucie z rzutu karnego ustalił Giampaolo Pazzini.

Dawidowicz w obecnym sezonie zasłynął przede wszystkim z agresywnej gry co skutkowało dwukrotnym usunięciem zawodnika z boiska po tym jak otrzymywał czerwoną kartkę. Całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy spędził Mariusz Stępiński.

Hellas Verona FC 3-0 US Lecce
Dawidowicz 19, Pessina 34, Pazzini 87 (k)