[WIDEO] Serie A: FENOMENALNY Szczęsny! Juventus wygrywa Derby d’Italia!

Aktualizacja: 23 sty 2023, 12:23
6 paź 2019, 23:24

W hitowym starciu 7. kolejki włoskiej Serie A Juventus pokonał na San Siro mediolański Inter 2:1. Duży udział przy tym zwycięstwie miał Wojciech Szczęsny, który kilkukrotnie popisał się bardzo dobrymi interwencjami.

Niedzielny pojedynek Interu z Juventusem określany mianem Derby d’Italia miał nawiązywać do wielkich starć pomiędzy tymi drużynami sprzed kilku lat. Wszak mediolańczycy z byłym szkoleniowcem Juventusu na czele świetnie weszli w sezon i jako jedyna drużyna w lidze uzyskali komplet punktów w sześciu kolejkach.

Od samego początku podopieczni Maurizio Sarriego ruszyli z wielkim animuszem na swoich rywali. Goście starali się od samego początku narzucić swoje tempo gry i to się opłaciło, bowiem już w 4. minucie Miralem Pjanić świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Paulo Dybalę, a Argentyńczyk wpadł w pole karne i silnym strzałem w kierunku dalszego roku bramki dał prowadzenie swojej drużynie. Pięć minut później na indywidualną akcję zdecydował się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk będąc po lewej stronie pola karnego złamał akcję do środka i uderzył na bramkę. Tym razem jednak Samira Handanovicia uratowała poprzeczka.

Inter długo nie potrafił zagrozić bramce strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego. W 17. minucie dośrodkowanie w pole karne Starej Damy i De Ligt zagrywa piłkę ręką. Arbiter nie ma wątpliwości i wskazuje na “wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podchodzi Lautaro Martinez i mimo iż polski bramkarz wyczuł jego intencje, to nie był w stanie odbić piłki.

Kolejne minuty meczu były już nieco spokojniejsze i żadna z drużyn nie forsowała tempa. W 41. minucie Cristiano Ronaldo wpadł z piłką w pole karne i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Interu. Niestety radość zawodników Juventusu nie trwała zbyt długo, bowiem chwilę wcześniej na pozycji spalonej został złapany Paulo Dybala i trafienie nie zostało uznane.

Po zmianie stron bardzo długo utrzymywał się remisowy rezultat. Obie ekipy miały po kilka okazji do zdobycia bramki, ale żadna z nich nie była klarowna. Dopiero w 80. minucie gry wprowadzeni po przerwie Bentancur oraz Higuain dwójkową akcją dali zwycięstwo Starej Damie. Urugwajczyk bardzo dobrym podaniem otworzył drogę do bramki napastnikowi Juventusu, a ten pewnym strzałem pokonał Handanovicia. Podopieczni Antonio Conte mogli jeszcze wyrównać stan rywalizacji, bowiem w 86. minucie oko w oko z Wojciechem Szczęsnym stanął Vecino, ale to Polak świetną interwencją zapewnił komplet punktów swojej drużynie.

Wojciech Szczęsny przez całe spotkanie był bardzo pewny w swoich interwencjach. Pewnie wyłapywał dośrodkowania i był bezbłędny na przedpolu. Wisienką na torcie była fantastyczna interwencja z końcówki spotkania. Stara Dama dzięki zwycięstwu wskoczyła na fotel lidera włoskiej Serie A.

6 październik 2019, 20:45- Serie A
Inter 1:2 Juventus