[WIDEO] Serie A: Gol Krzysztofa Piątka to za mało! Porażka Milanu

Aktualizacja: 7 lut 2023, 07:41
26 wrz 2019, 23:19

AC Milan przegrał na wyjeździe z Torino FC (1:2), w ramach 5. kolejki Serie A. Bramkę z rzutu karnego dla zespołu gości zdobył Krzysztof Piątek.

Milan na prowadzenie mógł wyjść już w 9. minucie, ale piłka po uderzeniu Hakana Çalhanoğlu z rzutu wolnego minimalnie minęła bramkę. Kilka minut później faul w polu karnym popełnił Lorenzo De Silvestri i przyjezdni otrzymali rzut karny. Do “jedenastki” podszedł Krzysztof Piątek i pewnym strzałem pokonał golkipera Torino.

Polak okazję do podwyższenia prowadzenia miał w 54. minucie, jednak minimalnie spudłował z kilkunastu metrów. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w 72. minucie po strzale z dystansu Andrei Belottiego. Chwilę później napastnik Torino ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem efektowną przewrotką dobijając strzał Zazy. W doliczonym czasie meczu dogodną okazję do wyrównania, fatalnym pudłem z kilku metrów zmarnował Kessie i tym samym mecz zakończył się porażką zespołu Polaka 1:2.

Torino FC 2:1 AC Milan
72. Belotti (Rincón), 76. Belotti (Zaza) – 19. K. Piątek (kar.)

Torino FC: Sirigu – Izzo, Lyanco (57. Ansaldi), Bremer – De Silvestri, Baselli, Rincón, Aina (83. Djidji) – Belotti (C), Verdi (66. Berenguer), Zaza

AC Milan: G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli (C), Hernández – Kessié, Binnásir (79. Rebić), Çalhanoğlu – Suso – K. Piątek, Leao (66. Bonaventura)