[WIDEO] Serie A: Jedna połowa Salamona. Kolejny gol Kownackiego!

6 sty 2018, 17:51

W sobotnich spotkaniach 20. kolejki Serie A wystąpiło jak dotąd czterech Polaków. Żaden z nich nie rozegrał pełnych 90 minut, ale mamy przed sobą jeszcze spotkanie Juventusu Turyn, w którym gra Wojciech Szczęsny.

Bolesną porażkę odniosło SPAL 2013. Drużyna z Ferrary, z Bartoszem Salamonem w składzie, przegrała aż 2:5 z Lazio Rzym. Polak nie zagrał dobrze. Dwukrotnie dał się oszukać przy bramkach dla przeciwników, przez co trener nie wypuścił go na drugą połowę. Bohaterem meczu został Ciro Immobile- zdobywca aż czterech goli.

Jedynie Piotr Zieliński może dziś cieszyć się z trzech punktów. Urodzony w Ząbkowicach Śląskich środkowy pomocnik rozegrał 15 minut w wygranym przez Napoli 2:0 meczu z Hellas Verona. Zwycięstwo dało neapolitańczykom lidera Serie A. I to niezależnie od wyniku spotkania Juventusu Turyn.

Najwięcej uwagi trzeba jednak poświęcić spotkaniu, które oglądaliśmy w Benewencie, gdzie drugie zwycięstwo z rzędu (i drugie w tym sezonie!) zaliczyło Benevento. Outsiderzy włoskiej ligi pokonali Sampdorię 3:2 po dwóch golach Cody i jednym Brignolego. Dla przyjezdnej ekipy pierwszego gola strzelił Caprari, a drugiego Dawid Kownacki, który na boisku pojawił się w 67. minucie. Co ciekawe, asystował mu inny Polak- Karol Linetty, który na murawie zameldował się w 59. minucie gry. Dla “Kownasia” jest to piąty gol w tym sezonie.