[WIDEO] Serie A: Milik z asystą. Dobry mecz Drągowskiego

15 wrz 2018, 20:21

W spotkaniu 4. kolejki włoskiej Serie A Napoli pokonało Fiorentinę 1:0. Asystę przy bramce dla gospodarzy zaliczył Arkadiusz Milik. Bartłomiej Drągowski zagrał bardzo dobre spotkanie.

Mecz na Stadio San Paolo w pierwszych składach rozpoczęła dwójka Polaków- Piotr Zieliński oraz Bartłomiej Dragowski. Niestety tym razem Arkadiusz Milik znalazł się na ławce rezerwowych.

Pierwsza połowa starcia bardzo wyrówna. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale zawodnicy mieli najwyraźniej rozregulowane celowniki i po 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis. Bartłomiej Drągowski był bardzo pewny na bramce, dobrze się ustawiał i wybronił niezłe uderzenie z dystansu Jose Callejona z 6. minuty.

Po przerwie podopieczni Carlo Ancelottiego wrzucili wyższy bieg i zaczęli zdecydowanie przeważać w pojedynku. W 57. minucie na placu gry w miejsce Driesa Mertensa pojawił się Arkadiusz Milik. Przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę, niestety jednak na ich nieszczęście, w decydujących momentach akcji brakowało dokładności.

Jedyne trafienie w meczu padło w 79. minucie kiedy to Arkadiusz Milik otrzymał dobre podanie od Marka Hamsika i świetnie zauważył wbiegającego w pole karne Lorenzo Insigne. Reprezentant Polski posłał w kierunku Włocha prostopadłe podanie, a ten pokonał bezradnego w tej sytuacji Bartłomieja Dragowskiego.

W 90. minucie Piotr Zieliński stanął oko w oko z naszym bramkarzem, ale ten okazał się lepszy w tym pojedynku i wybronił uderzenie.

Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Napoli 1:0, które po 4 kolejkach ma 9 punktów, Fiorentina (mająca jeden mecz mniej) ma 6 oczek.

Napoli 1:0 Fiorentina