[WIDEO] Serie A: Piątek strzela, ale nadal nie zachwyca. "Czerwony" Stępiński

Aktualizacja: 16 sty 2023, 11:51
15 wrz 2019, 23:29

Krzysztof Piątek zamieniając rzut karny na bramkę dał komplet punktów Milanowi. Rossoneri pokonali Hellas Werona, ale ich gra nadal nie zachwyca. Jeszcze w pierwszej połowie z boiska wyleciał Mariusz Stępiński.

W spotkaniu kończącym niedzielną serię spotkań 3. kolejki Serie A naprzeciw siebie stanęły Hellas Werona oraz AC Milan. Był to zarazem pojedynek dwóch naszych napastników, bowiem po jednej stronie wystąpił Mariusz Stępiński, a po drugiej Krzysztof Piątek.

Pierwsze minuty starcia na Stadio Marc’Antonio Bentegodi bardzo spokojne. Żadna ze stron nie zaatakowała większą ilością zawodników przez co brakowało klarownych sytuacji bramkowych. W 21. minucie Mariusz Stępiński wysoko podniesioną nogą chciał zgarnąć górna piłkę, ale niestety trafił wprost w szyję Mateo Musacchio. Arbiter po konsultacji z systemem VAR pokazał Polakowi czerwoną kartkę.

Gospodarze grając w osłabieniu nie poddawali się. W 30. minucie Valerio Verre znalazł się w bardzo dobrej sytuacji bramkowej, ale widząc goniącego go defensora uderzył ze skraju pola karnego. Zrobił to jednak niecelnie i na jego nieszczęście piłka przeleciała nad bramką. Do końca pierwszej połowy nie oglądaliśmy już dogodnych sytuacji bramkowych i zawodnicy schodzili do szatni przy remisie 0:0.

Po zmianie stron najpierw Davide Calabria trafił w słupek, a kilkanaście sekund później, po drugiej stronie boiska, obramowanie bramki uchroniło Donnarummę przed wyciągnięciem piłki z siatki.

W 65. minucie Amir Rrahmani blokując strzał Calhanoglu został trafiony w rękę. Sędzia spotkaniu po obejrzeniu powtórek za pośrednictwem systemu VAR podyktował jedenastkę dla Rossoneri. Do piłki podszedł Krzysztof Piątek i mimo iż golkiper wyczuł jego intencje piłka zatrzepotała w siatce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo, że polski napastnik trafił po raz drugi. W 83. minucie po strzale Calhanoglu były zawodnik Cracovii ruszył do dobitki, ale uderzając piłkę wybił ją z rąk bramkarza rywali i arbiter trafienia nie uznał.

AC Milan ostatecznie wymęczył zwycięstwo i zgarnął komplet punktów. Po trzech kolejkach z dorobkiem 6 punktów plasuje się on na 7. pozycji. Hellas mając 4 oczka jest 11. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Paweł Dawidowicz.

15 września, 20:45- Serie A
Hellas Werona 0:1 AC Milan