[WIDEO] Serie A: Sampdoria pewnie wygrywa, a Linetty strzela!

26 sty 2019, 20:02

W spotkaniu 21. kolejki włoskiej Serie A Sampdoria bardzo pewnie pokonała Udinese aż 4:0. W ekipie gospodarzy wystąpiła cała trójka naszych reprezentantów, a jeden z nich zdobył nawet bramkę.

Mecz na Stadio Luigi Ferraris w pierwszym składzie rozpoczęła dwójka Polaków- Karol Linetty, a także powracający po kontuzji Bartosz Bereszyński, dla którego był to powrót na murawę po półtora miesięcznej przerwie, bowiem ostatni raz wystąpił 8 grudnia poprzedniego roku. Trzeci z ekipy gospodarzy Dawid Kownacki zasiadł na ławce rezerwowych, zaś po drugiej stronie barykady zabrakło miejsca w kadrze meczowej dla Łukasza Teodorczyka.

Podopieczni Marco Giampaolo rozpoczęli strzelanie w 33. minucie. Rzut karny podyktowany za wątpliwy faul na Defrelu i Fabio Quagliarella zdobywa bramkę w 11 meczu z rzędu wyrównując tym samym rekord Gabriela Batistuty. Na kolejne trafienia trzeba było czekać do drugiej połowy. 56. minuta i znów niespełna 36-letni Włoch wykorzystuje jedenastkę zdobywając swoją 16. bramkę w sezonie.

W 68. minucie wynik podwyższył bardzo dobrze spisujący się w spotkaniu Karol Linetty. Reprezentant Polski dobrze wbiegł w pole karne, wykorzystał dogranie Saponary i z zimną krwią pokonał bramkarza rywali. Wynik meczu w 78. minucie spotkania ustalił Manolo Gabbiadini.

Ostatecznie Sampdoria wygrała aż 4:0 i przynajmniej do jutra awansowała na 5. miejsce w tabeli. Zarówno Bartosz Bereszyński jak i Karol Linetty zagrali pełne 90 minut. Z kolei Dawid Kownacki pojawił się na placu gry w 85. minucie.

Sampdoria 4:0 Udinese