[WIDEO] Serie A: SPAL zatrzymuje Romę! Asysta Cionka

16 mar 2019, 20:55

SPAL z Thiago Cionkiem w składzie po raz drugi w tym sezonie pokonało AS Romę. Tym razem walczący o utrzymanie gospodarze zwyciężyli 2:1, a Polak zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu.

Pierwsze starcie pomiędzy tymi ekipami na Stadionie Olimpijskim w Rzymie zakończyło się niespodziewaną wygraną SPAL 0:2. Podobnie jak poprzednio tak i tym razem w podstawowym składzie podopiecznych Leonardo Sempliciego znalazł się Thiago Cionek.

Reprezentant Polski w 22. minucie posłał bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Mohamed Fares i Algierczyk głową wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Na kolejne trafienia trzeba było poczekać do drugiej połowy. Najpierw w 53. minucie Diego Perotti z rzutu karnego doprowadził do wyrównania, a siedem minut później w taki sam sposób prowadzenie outsiderowi ligi przywrócił Andrea Petagna.

W 80. minucie dobrze spisujący się polski obrońca był bliski zdobycia bramki, ale po jego uderzeniu głową piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Olsena.

SPAL 2:1 AS Roma