[WIDEO] Serie A: Stępiński bohaterem Chievo! Polak zapewnia remis z Romą!

16 wrz 2018, 14:46

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 4. kolejki Serie A AS Roma zremisowała na własnym obiekcie z Chievo Verona 2:2. Trafienie na wagę remisu w 83. minucie zaliczył Mariusz Stępiński.

23-letni napastnik pojedynek na Stadio Olimpico klasycznie rozpoczął w podstawowej jedenastce. Mecz jednak nie rozpoczął się zbyt dobrze dla jego drużyny bowiem już w 10. minucie Stephan El Shaarawy wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Dwadzieścia minut później było już 2:0, a tym razem golkipera Chievo pokonał Cristante.

Przyjezdni mimo iż dzielnie walczyli nie potrafili przez długo czas odmienić losów rywalizacji. Sytuacja zmieniła się po zmianie stron kiedy to w 52. minucie Birsa zaliczył trafienie kontaktowe. Wynik 2:1 utrzymywał się aż do 83. minuty kiedy to Mariusz Stępiński w dość przypadkowej sytuacji przejął piłkę i umiejętnie się zastawiając oddał strzał na bramkę Robina Olsena. Jego próba okazała się być skuteczna i tym samym Polak doprowadził do remisu. Wynik meczu nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Paweł Jaroszyński cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

AS Roma 2-2 AC Chievo Verona
Stephan El Shaarawy 10, Bryan Cristante 30 – Valter Birsa 52, Mariusz Stępiński 83