[WIDEO] Serie A: Zieliński uratował Napoli przed porażką. Podziały w szatni dają się we znaki

Aktualizacja: 6 lut 2023, 14:17
7 gru 2019, 21:03

Mecz 15 kolejki Serie A pomiędzy Udinese vs. Napoli zakończył się remisiem (1:1). Dość nieskuteczna gra w ofensywie nie mogła dać wyczekiwanego zwycięstwa drużynie z Neapolu.

Mimo kontrolowania przebiegu gry, goście nie potrafili przełamać defensywy przeciwnika. Piłkarze Udinese rzadko wychodzili ze swojej połowy. Ich siłą w tym spotkaniu były kontrataki. W 32 minucie dzięki szybkiej akcji spod własnego pola karnego gospodarze wyszli na prowadzenie. Przytomne zagranie Fofana wykorzystał Lasagna. Lekkim strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Łukasz Teodorczyk obserwował całe spotkanie z ławki rezerwowych.

Gola dającego wyrównanie zdobył Piotr Zieliński. Odbiór piłki przez Martensa, Polak zamienił na bramkę w 69 minucie meczu. Wdarł się w drybling z dwoma obrońcami gospodarzy i mocnym strzałem po ziemi zaskoczył bramkarza Udinese. Polski pomocnik zagrał przyzwoite spotkanie. Podawał z 90% skutecznością oraz oddał 4 strzały i zanotował 98 kontaktów z piłką.

Piłkarze Napoli nie wygrali meczu w lidze od 7 spotkań. W szatni zespołu wciąż trwa konflikt, który zapoczątkował sam prezes De Laurentiis. Według informacji „La Gazzetta dello Sport” podopieczni Carlo Ancelottiego są znacząco podzieleni. Morale zawodników mocno spadły i niewielu z nich chce jeszcze walczyć za klub, w którym traktuję się ich jak w “piekle”.

Infografika przedstawia obozy poszczególnych piłkarzy, do których przynależą podczas trwania sporu.