[WIDEO] Serie A: Zwycięstwo Napoli i kolejna bramka Zielińskiego. Powrót Milika

19 lut 2017, 16:59

Napoli pewnie pokonało 3:1 Chievo w wyjazdowym spotkaniu w ramach 25. kolejki Serie A. Jedną z bramek dla wicemistrzów Włoch zdobył Piotr Zieliński.

Mimo iż Arkadiusz Milik dostał kilka minut w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Realem Madryt to Maurizio Sarri nie zdecydował się, aby postawić na Polaka od pierwszych minut meczu na Stadio Marc’Antonio Bentegodi. Były napastnik Ajaksu Amsterdam potyczkę rozpoczął na ławce rezerwowych podobnie zresztą jak i Piotr Zieliński.

Przyjezdni objęli prowadzenie w 31. minucie kiedy to Lorenzo Insigne precyzyjnym, technicznym strzałem pokonał bramkarza rywali. Siedem minut później było już 0:2. Tym razem piłka po odbiciu od jednego z zawodników Chievo dość przypadkowo trafiła do Marka Hamsika, a ten bez problemów ulokował ją w siatce. W 42. minucie z powodu kontuzji plac gry opuścił Allan, a Brazylijczyka zastąpił Piotr Zieliński.

Reprezentant Polski wprowadził jeszcze więcej ożywienia w grę swojej drużyny. W 58. minucie były zawodnik Empoli zdecydował się na uderzenie z dystansu. Decyzja ta okazała się być słuszna bowiem bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki.

W 71. minucie grającego w pierwszym składzie Leonardo Pavolettiego zastąpił Arkadiusz Milik. Dla reprezentanta Polski był to powrót na boiska Serie A od czasu koszmarnej kontuzji której nabawił się 8 października podczas eliminacyjnego spotkania z Danią.

Dosłownie chwilę po wejściu na plac gry naszego napastnika gospodarze zdobyli honorową bramkę. Na listę strzelców wpisał się Maggiorini.

Napoli pewnie pokonało 3:1 Chievo i zainkasowało komplet punktów dzięki czemu przesunęło się na pozycję wicelidera rozgrywek.