[WIDEO] Sobota bohaterem Sankt Pauli! Dwa gole i asysta Polaka!

25 sty 2018, 23:09

Waldemar Sobota dla wielu kibiców kompletnie zniknął z “radarów” po przenosinach do 2. Bundesligi. 18-krotny reprezentant Polski co jakiś czas przypomina jednak o swoim istnieniu, a dziś uczynił to popisowym występem przeciwko Dynamu Drezno.

Sankt Pauli objęło prowadzenie już w 8. minucie. Luca-Milan Zander dośrodkował z prawej strony w pole karne, a tam na strzał bez przyjęcia zdecydował się Sobota. Uderzenie polskiego skrzydłowego znalazło drogę do bramki idealnie przy słupku, dzięki czemu były piłkarz Śląska Wrocław i Club Brugge dopisał na swoje konto trzeciego w tym sezonie gola.

Po przerwie 30-latek nadal błyszczał. Najpierw zaliczył pierwszą w tym sezonie asystę – przy golu Richarda Neudeckera, a w 81. minucie sam przechwytem wykreował sobie akcję, którą wykończył, zmieniając wynik na 3:0 dla gości. W końcówce honorową bramkę dla Dynama zdobył Lucas Röser.

Sankt Pauli po 19 kolejkach 2. Bundesligi plasuje się na 8. miejscu w tabeli. Zespół z Drezna jest natomiast dwunasty.