[WIDEO]: Stępiński strzela i asystuje na San Siro, ale Chievo ostatecznie przegrywa

18 mar 2018, 17:18

Dzisiejszy dzień to mieszanka dobrych i złych uczuć dla Mariusza Stępińskiego. Z jednej strony Polak strzelił bramkę na legendarnym San Siro, ale jego Chievo Verona przegrało to spotkanie 3:2 z AC Milanem.

Mecz dobrze rozpoczął się dla podopiecznych Gennaro Gattuso po tym jak w 10. minucie Hakan Calhanoglu wpakował piłkę do siatki gości, wykańczając ładną akcję swojego zespołu. Między 33. a 35. minutą kibice ,,Rossonerich” przeżyli mały szok. Najpierw Mariusz Stępiński pokonał Gianluigiego Donnarummę, a 120 sekund później prowadzenie gościom dał Roberto Inglese po asyście Polaka. Włoch popisał się cudownym uderzeniem z powietrza i jest to mocny kandydat do gola kolejki.

W drugiej połowie bramki strzelał już tylko Milan. Najpierw w 54. minucie Patrick Cutrone dobił uderzenie odbite przez bramkarza Chievo Verona, a decydującą bramkę na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył Andre Silva. Warto także dodać, iż w doliczonym czasie gry rzut karny dla drużyny ,,Rossonerich” zmarnował Frank Kessie. Inny z Polaków – Paweł Jaroszyński rozegrał 90 minut w tym meczu i otrzymał od sędziego żółty kartonik.

AC Milan wciąż walczy o miejsce uprawniające ich do gry w przyszłorocznej edycji Champions League. Strata do czwartego Interu wynosi 5 oczek. Chievo zaś walczy o utrzymanie i nie powiększy po tej kolejce swojej przewagi nad strefą spadkową, która wynosi jeden punkt.

AC Milan – Chievo Verona 3:2 (1:2)

1:0 Calhanoglu 10′

1:1 Stępiński 33′

1:2 Inglese 35′

2:2 Cutrone 54′