[WIDEO] Strzelanina w Weronie- aż siedem bramek! Stępiński daje sygnał do ataku!

27 sty 2019, 14:58

Lepszego rozpoczęcia niedzielnych meczów włoskiej Serie A nie można było chyba sobie wymarzyć. Chievo po emocjonującym spotkaniu przegrało 3:4 z Fiorentiną. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Mariusz Stępiński.

Mecz na Stadio Marc’Antonio Bentegodi w pierwszym składzie rozpoczął zarówno Mariusz Stępiński jak i Paweł Jaroszyński. Niestety drużyna Polaków przegrywała już od 4. minuty po trafieniu Luisa Muriela. Dziesięć minut później Giaccherini wykorzystał fatalny błąd golkipera Violi i doprowadził do wyrównania. Radość z bramki nie trwała jednak zbyt długo, bowiem arbiter po konsultacji z systemem VAR nie uznał bramki. Na domiar złego w 27. minucie Benassi wykorzystał dogranie Siemeone i było już 0:2 dla przyjezdnych.

Gospodarze się nie poddawali i jeszcze przed przerwą w 38. minucie Mariusz Stępiński wyskoczył w polu karnym do dośrodkowanej przez Depaoliego piłki i głową skierował ją do siatki. W 59. minucie strzelec drugiej bramki zagrał piłkę ręką we własnej szesnastce i arbiter nie miał wątpliwości wskazując na “wapno” i wyrzucając Włocha z boiska. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Pellissier i doprowadził do wyrównania.

Gdy wydawało się, że teraz to gospodarze przejmą inicjatywę podopieczni Stefano Pioliego zdobyli dwie bramki w ciągu siedmiu minut. Najpierw w 79. minucie Chiesa wyprowadził Fiorentinę na prowadzenie, a następnie, po zmarnowanym karnym Pellissiera, ten sam zawodnik podwyższył stan rywalizacji. Weronczyków stać już było jedynie na bramkę na 3:4 autorstwa Djordjevica.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:4. Mariusz Stępiński zdobył swoją piątą bramkę w sezonie i nadal jest najlepszym strzelcem zespołu. Były zawodnik Ruchu Chorzów został zmieniony w 78. minucie. Z kolei Paweł Jaroszyński zagrał pełne 90 minut.

Chievo 3:4 Fiorentina