[WIDEO] Świetne widowisko w Leverkusen i jeszcze lepszy występ Błaszczykowskiego!

2 kwi 2017, 20:49

Kapitalne zawody rozegrał Jakub Błaszczykowski w zremisowanym na wyjeździe meczu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi z Bayerem Leverkusen 3:3! Polski pomocnik zaliczył ważną asystę oraz wywalczył rzut karny…

Zawody zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili już 2:0. Najpierw w 40. minucie Bayerowi prowadzenie dał niemiecki pomocnik Karim Bellarabi, a następnie w drugiej połowie wynik podwyższył Kevin Volland. Znak do ataku “Wilkom” dał Błaszczykowski. Najpierw skrzydłowy reprezentacji Polski świetnie wrzucił futbolówkę na głowę Mario Gomeza, a następnie już przy stanie 2:2 w 87. minucie po kapitalnym rajdzie prawą stroną boiska wywalczył dla gości rzut karny, który na bramkę zamienił również niesamowity Gomez (strzelec hat-tricka). To nie był jednak jeszcze koniec emocji. Na minutę przed końcem do wyrównania doprowadził Kai Havertz i mecz zakończył się wynikiem 3:3.

W tabeli Bundesligi Wolfsburg Błaszczykowskiego nadal nie może spać spokojnie bowiem mimo 13. miejsca jego przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie punkt. Leverkusen również nie jest w dobrej sytuacji. “Apktekarze”  z dorobkiem 32 “oczek” są 11.