[WIDEO] Świetny mecz Pawła Olkowskiego! Gol i asysta w Championship.

1 wrz 2018, 20:30

Paweł Olkowski świetnie sobie radzi w Bolton Wanderers. Jest tam podstawowym obrońcom, jednak Polak nie ogranicza się do defensywy. W meczu z Preston North End zdobył piękną bramkę oraz zaliczył asystę.

Mecz 6. kolejki Championship nie rozpoczął się dobrze dla Bolton Wanderers. Już w 11. minucie Callum Robinson znalazł się w sytuacji sam na sam, minął bramkarza i otworzył wynik spotkania. W 16. minucie cudownym strzałem popisał się Alan Browne i Preston North End prowadziło już 2:0. Jednak drużyna Olkowskiego nie poddała się i przystąpiła do odrabiania strat. Sammy Ameobi dostał podanie od Pawła i zdobył bramkę kontaktową, wykorzystując nie najlepsza interwencję bramkarza rywali. W 40. minucie Olkowski dopadł do piłki w polu karnym i pięknym, potężnym strzałem wyrównał stan meczu. Piłka odbiła się od poprzeczki, nie dając Declanowi Ruddowi żadnych szans na interwencję. W drugiej połowie wynik się nie zmienił i zespoły podzieliły się punktami. Najlepiej oceniony został właśnie Paweł Olkowski.

Bolton Wonders po sześciu kolejkach ma jedenaście punktów i zajmuje siódme miejsce w tabeli, tuż za lokatami dającymi szanse walki w barażach o Premier League. Paweł Olkowski do tej pory grał w każdym spotkaniu ligowym od deski do deski. Polski prawy obrońca ma, więc świetny początek sezonu, choć wydawało się, że po dłuższym okresie bez regularnej gry może nie być pierwszym wyborem trenera. Na razie jednak zbiera świetne recenzje i oby utrzymał taką formę jak najdłużej.