[WIDEO] Szalony mecz w Liverpoolu i zwycięstwo drużyny Fabiańskiego!

21 sty 2017, 15:23

Czyżby to był koniec wielkiego kryzysu Swansea City Łukasza Fabiańskiego!? Po fatalnej serii porażek tym razem “Łabędzie” odnieśli spektakularne zwycięstwo pokonując na wyjeździe Liverpool 3:2!

Pierwsza połowa to głównie badanie sił przeciwników i niewielkie zagrożenie zarówno pod jedną jak i pod drugą bramkę. Prawdziwy worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej części!

Najpierw dwa bardzo szybkie ciosy wyprowadziło Swansea! W 48. minucie wielkie zamieszanie pod polem karnym po rzucie rożnym wykorzystał Hiszpan, Fernando Llorente. Chwilę później bo już po czterech kolejnych minutach było 2:0! Tym razem dośrodkowanie z lewej strony Toma Carolla strzałem głową wykończył ponownie Llorente. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 55. minucie akcję z lewej strony Milnera i dośrodkowanie wykończył Firmino i dał nadzieje kibicom zgromadzonym na Anfield. To nie był jednak koniec emocji. W 69. minucie remis dał ponownie Firmino, który obok Llorente był bohaterem tego spotkania. 25-letni Brazylijczyk zachował się prawie jak Robert Lewandowski we wczorajszym spotkaniu, przyjął piłkę przy “asyście” obrońcy i mocnym strzałem w lewy róg bramki pokonał bezradnego Fabiańskiego.

Ostatnie słowo należało jednak do “Łabędzi”! Na kwadrans przed końcem bardzo niefortunnie interweniował estoński obrońca Ragnar Klavan, do futbolówki dopadł Gylfi Sigurdsson i skierował piłkę do siatki zapewniając Swansea bardzo ważna wygraną.

Dzięki zwycięstwu Swansea przynajmniej na kilka godzin uciekło ze strefy spadkowej i z dorobkiem 18 punktów jest 17. Liverpool miał szansę choć na “chwilę” zostać wiceliderem, ale zaprzepaścił okazję i nadal jest trzeci.