[WIDEO] Szalony mecz Sampdorii. Linetty z bramką i asystą!

16 mar 2019, 17:28

Sobotnia 28. seria spotkań włoskiej Serie A fantastycznie rozpoczęła się dla Polaków. Karol Linetty zdobył bramkę oraz zaliczył asystę w szalonym spotkaniu z Sassuolo.

W pierwszym składzie ekipy prowadzonej przez Marco Giampaolo znalazł się zarówno Bartosz Bereszyński jak i Karol Linetty. Goście którzy wciąż pozostają w walce o europejskiej puchary bardzo dobrze rozpoczęli pojedynek. W 15. minucie Defrel wyprowadził ich na prowadzenie, a 36. minucie Fabio Quagliarella zdobywając swoją 21. bramkę w sezonie, podwyższył stan rywalizacji.

Dwie minuty po tym miejscowi odpowiedzieli bramką kontaktową i było już tylko 1:2. Nie minęła nawet nawet minuta, a Karol Linetty przywrócił dwubramkowe prowadzenie. Defrel będąc w polu karnym wycofał piłkę do nadbiegającego reprezentanta Polski, a ten niewiele się zastanawiając uderzył ze skraju szesnastki i piłka zatrzepotała w siatce.

Po zmianie stron do ataku ruszyli gracze Sampdorii i już po kilku sekundach Praet zmienił stan rywalizacji na 1:4. Sassuolo wydawało się, że wróci do gry po tym jak zdobyło bramkę na 2:4 w 63. minucie, ale niedługo po tym Gabbiadini sprawił, że Consigli już piąty raz wyciągał piłkę z bramki. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Karol Linetty. W doliczonym czasie gry Babacar strzelając na 3:5 ustalił wynik meczu.

Sassuolo 3:5 Sampdoria