[WIDEO] Szymon Marciniak poprowadził “piłkarską ucztę” i znów podyktował rzut karny

10 lis 2016, 02:16

Szymon Marciniak poprowadził piłkarski hit Holandia – Belgia! Mimo że było to tylko spotkanie towarzyskie to jednak z dużym wydźwiękiem i prestiżem. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a polski arbiter zaprezentował się z jak najlepszej strony.

Przez większą część spotkania to Belgowie byli stroną dominującą i stwarzającą sobie więcej dogodnych sytuacji. Pierwsi gola jednak zdobyli Holendrzy. W 38. minucie pociągany za koszulkę w polu karnym przez Jana Verthongena był Jeremain Lens, a Szymon Marciniak nie zawahał się użyć gwizdka i wskazać na “wapno”. Jedenastkę bardzo pewnie wykonał Davy Klaassen i to “Oranje” niespodziewanie wyszli na prowadzenie.

Na odpowiedź Belgów musieliśmy czekać aż do 82. minuty. Na strzał z dystansu zdecydował się grający na co dzień w Atletico Madryt Yannick Carrasco, futbolówka odbiła się jeszcze niefortunnie od Veltmana i znalazła miejsce w bramce tuż pod poprzeczką.