[WIDEO] Twente wygrywa w “polskim” meczu. Asysta Klicha

15 kwi 2017, 23:53

Twente Enschede pokonało pewnie na własnym stadionie NEC Nijmegen 3:0 w meczu 31. kolejki holenderskiej Eredivisie. Asystę przy pierwszej bramce gospodarzy zaliczył Mateusz Klich!

Dla Polaka była to dopiero druga asysta w tym sezonie, przy aż pięciu bramkach. Wynik spotkania został otwarty już w 12. minucie. Centrę z rzutu rożnego wykonywanego przez Klicha strzałem głową wykorzystał zaledwie 19-letni turecki napastnik Enes Unal.

W 58. minucie Unal podawał a piłkę do bramki skierował Fin, Fredrik Jensen. Wynik spotkania już w doliczonym czasie gry ustalił ponownie Unal dla którego była to już 17. bramka w tym sezonie!

Podobnie jak Klich również i Wojciech Golla w barwach NEC rozegrał pełne 90 minut.

W tabeli Eredivisie Twente Enschede z dorobkiem 45 punktów jest 7. NEC ma zaledwie 28 “oczek” i walczy o utrzymanie.