[WIDEO] Wilczek się nie zatrzymuje. Polak daje zwycięstwo swojej drużynie

11 sie 2019, 23:48

W spotkaniu 5. kolejki duńskiej ekstraklasy Brondby pokonało na wyjeździe Hobro 2:0. Oba trafienie zapisał na swoim koncie Kamil Wilczek, który jest liderem klasyfikacji strzelców.

Faworytem pojedynku Hobro- Brondby byli goście, ale w pierwszej połowie nie potrafili przedrzeć się przez szczelną obronę gospodarzy i utrzymywał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron Kamil Wilczek, jak na kapitana przystało, wziął sprawy w swoje ręce i zapewnił komplet punktów swojej drużynie. 31-letni napastnik strzelając kolejno w 52. oraz 85. minucie rozstrzygnął losy rywalizacji. Dla byłego zawodnika Piasta Gliwice było to piąte i szóste trafienie w trwającej kampanii ligowej, co sprawiło, że jest on liderem klasyfikacji strzelców.

Brondby z 10 punktów plasuje się na trzeciej lokacie w ligowej tabeli. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział były obrońca Lecha Poznań Paulus Arajuuri.

Bramki Polaka 0:55 oraz 3:29