[WIDEO] Wymarzony debiut Radosława Murawskiego, Tomasz Kupisz także z awansem

7 sie 2017, 00:20

Po dzisiejszych meczach II rundy Coppa Italia Polacy nie mają na pewno prawa narzekać. Debiuty w nowych zespołach zanotowali Radosław Murawski i Tomasz Kupisz, a Thiago Cionek zanotował pełne 90 minut. Ten pierwszy swój premierowy występ okrasił ponadto strzeloną bramką.

Spadkowicz z Serie A, Palermo, stało się prawdziwą kolonią biało-czerwonych. Tylko w tym okienku transferowym prócz wspomnianego byłego kapitana Piasta Gliwice, władze ekipy z Sycylii sprowadziły również Przemysława Szymińskiego i Pawła Dawidowicza. Ci dwaj przebywają w zespole jednak bardzo krótko nie zostali jeszcze zgłoszeni do rozgrywek, wobec czego swoich kolegów mogli wspierać co najwyżej z trybun. Murawski starcie z trzecioligowym Virtusem Francavilla rozpoczął natomiast na ławce rezerwowych. Wchodził na plac gry w 64. minucie, gdy Palermo prowadziło już 2:0 po dwóch trafieniach Aleksandara Trajkovskiego. Tuż po tym, jak młodzieżowy reprezentant Polski zameldował się na murawie, na listę strzelców wpisał się Haitam Aleesami. Sześć minut później Trajkovski skompletował hat-tricka. Końcowy rezultat ustalił w 80. minucie właśnie Radosław Murawski, który dobił odbity przez bramkarza strzał Antonio La Guminy. Młody włoski napastnik miał jeszcze szansę na strzelenie szóstego gola dla Palermo, lecz w doliczonym czasie nie wykorzystał rzutu karnego.

Palermo – Virtus Francavilla 5:0 (2:0)
Trajkovski 13, 45, 72, Aleesami 66, Murawski 80

Tego lata klub zmienił również Tomasz Kupisz, którego pod koniec czerwca pozyskała Cesena. “Konikom Morskim” także przypadł rywal z trzeciej ligi – Sambenedettese Calcio. Zadanie nie okazało się banalne, jak w przypadku Palermo, lecz i tak drugoligowiec zaliczył spokojny awans do III rundy. Polski pomocnik przebywał na murawie przez cały mecz, który Cesena dzięki trafieniom Karima Laribiego i Alessio Vity wygrała 2:1. W doliczonym czasie jedyna bramka dla gości padła bowiem po strzale Nicoli Valente.

AC Cesena – Sambenedettese Calcio 2:1 (1:0)