[WIDEO] Wysoka wygrana Bayernu! Bramka i asysta Lewandowskiego

27 sty 2019, 17:51

Bayern Monachium wygrał 4:1 z Stuttgartem. Robert Lewandowski zdobył bramkę oraz zaliczył asystę. Niestety Polak zmarnował także rzut karny. Bayern nadal traci do Borussi sześć punktów.

Bayern podchodził do tego meczu jako zdecydowany faworyt. I choć końcowy wynik może wskazywać, że wszystko poszło zgodnie z planem, to Bawarczycy musieli się porządnie namęczyć.

Początek jednak był wręcz idealny. Już w 5. minucie Thiago Alcantara otworzył wynik, a piłkę zgrał do niego Robert Lewandowski. Zawodnicy Stuttgartu szybko wzięli się w garść i niemalże do końca pierwszej połowy wyprowadzali groźne kontry, zmuszając Neuera do interwencji.

Pięknym strzałem popisał się Anastasios Donis, który w 26. minucie przymierzył w samo okienko i wyrównał rezultat. Bawarczycy nie potrafili na to odpowiedzieć, a co więcej często głupio tracili piłkę.

Po przerwie Bayern wziął się do roboty. Pomógł w tym Christian Genter, który w 55. minucie skierował futbolówkę  do własnej bramki. Chwilę później, po kontrze Bayernu, Lewandowski był faulowany w polu karnym. Polak sam podszedł do wywalczonej jedenastki, jednak trafił w słupek.

Bayern jednak poczuł przewagę i wrzucił wyższy bieg. W 71. minucie najwyżej do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego doskoczył Leon Goretzka i podwyższył prowadzenie. W 84. do siatki trafił Lewandowski, ustalając wynik spotkania na 4:1. Polak sprytnym zwodem uciekł obrońcy, minął bramkarza i z ostrego kąta trafił do pustej bramki.

Bayern mimo wygranej dalej traci do liderującej Borussi 6 punktów. Walka o mistrzostwo Niemiec wciąż więc trwa w najlepsze.