[WIDEO] Wysokie zwycięstwo Twente, Klich z piękną asystą!

17 mar 2017, 23:13

Twente Enschede w wyjazdowym spotkaniu pokonało 3:0 Rodę Kerkrade, awansując jednocześnie na piątą lokatę w ligowej tabeli. Asystę przy pierwszej bramce Twente zanotował Mateusz Klich.

Twente Enschede bez większych problemów rozprawiło się w wyjazdowym spotkaniu 27. kolejki Eredivisie z Rodą Kerkrade. W pierwszej połowie na Parkstad Limburg Stadion oglądaliśmy dwa trafienia. Wynik meczu otworzył w 20. minucie Fredrik Jansen, który w sytuacji sam na sam pokonał Benjamina van Leera. Przy tej bramce kapitalną asystę zaliczył Mateusz Klich, który obsłużył Fina prostopadłym podaniem z głębi pola. Jansen podwyższył prowadzenie na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, a ostatecznie wynik meczu ustalił w 77. minucie Enes Unal.

Mateusz Klich ponownie rozegrał pełne 90 minut w barwach Twente, będą prawdziwym liderem środka pola. Asysta przy trafieniu Jansena była dla Polaka pierwszą w tym sezonie, a jego ligowy dorobek uzupełnia pięć trafień. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Klicha awansowała na piątą lokatę w ligowej tabeli.