[WIDEO]: Zieliński z golem, ale Napoli odpada

6 gru 2017, 22:42

SSC Napoli zakończyło swoją przygodę z Ligą Mistrzów w sezonie 2017/18. Gracze z Półwyspu Apenińskiego przegrali w Holandii z mistrzem tego kraju Feyenoordem Rotterdam 1-2 i tym samym odpadli z tych rozgrywek.

Od pierwszego gwizdka sędziego Napoli rzuciło się do ataku na gospodarzy. Już w 2. minucie Piotr Zieliński wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Amadou Diawary.

Feyenoord nie zamierzał jednak składać broni i chciał powalczyć o pierwsze punkty w tej edycji Ligi Mistrzów. Steven Berghuis z prawego skrzydła dośrodkował piłkę w pole karne a do niej najwyżej wyskoczył Nicolai Jorgensen, który wpakował piłkę do bramki.

Gospodarze mecz musieli kończyć w ,,10″ po tym jak czerwony kartonik w 82. minucie obejrzał Tonny Vilhena, ale paradoksalnie to zdarzenie nie wpłynęło negatywnie na zespół Feyenoordu. W doliczonym czasie gry zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył 21-letni Jeremiah St.Juste. Tym samym Napoli pozostaje tylko gra na wiosnę w Lidze Europy, a Feyenoord zdobył swoje pierwsze punkty.