Strona główna Bez kategorii Więcej zespołów w PlusLidze?Kolejny zespół złożył wniosek o przyjęcie

Więcej zespołów w PlusLidze?Kolejny zespół złożył wniosek o przyjęcie

0
foto: ebelchatow.pl

Niewykluczone, że niedługo w PlusLidze wystąpi siedemnaście zespołów. Wniosek o przyjęcie do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce kilka dni temu złożył AZS PWSZ Nysa.

Zespół z Nysy to uznana marka w polskiej siatkówce. AZS PWSZ to m.in. dwukrotny wicemistrz Polski. Od kilku lat zespół rozgrywa swe mecze na zapleczu PlusLigi. Na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej czekaja od 2005 roku gdy pożegnali się z nią po czternastu sezonach z rzędu. Najbliżej powrotu do PlusLigiklub był w 2012 roku, kiedy siatkarze z Nysy wygrali rozgrywki drugiej ligi. Nie zdołali jednak spełnić wymogów formalnych, a liga została zamknięta na awanse klubów z zaplecza.

Po złożeniu wniosku zespół z Opolszczyzny musi spełnić warunki jakie stawiane są przed zespołami chcącymi rywalizować w PlusLidze. Obecnie w Nysie budują nową, zgodną z wymaganiami, halę. Jednak większym problemem może być dopięcie budżetu na miarę najwyższej klasy rozgrywkowej. Obecnie bużet klubu wynosi około miliona złotych zaś związek wymaga by ten wynosił 3,5 mln.

 

Komentarze