Reklama

Chuligani z maczetami atakowali nawet dzieci. Wielka zadyma przed meczem Anglia – Niemcy

Mecz Anglii i Niemiec był hitem ostatniej kolejki Ligi Narodów w grupie 3 dywizji A. Oba zespoły po bardzo emocjonującym spotkaniu zremisowały 3:3, ale w mediach więcej niż o wydarzeniach na boisku mówi się o walkach, które rozegrały w okolicach Wembley. W ich wyniku pięć osób trafiło do szpitala.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Wielu niemieckich chuliganów uzbrojonych było w maczety

W meczu Anglia – Niemcy było wszystko, za co kibice kochają piłkę nożną. Były zwroty akcji, liczne okazje bramkowe, piękne golem kartki, rzuty karne i walka do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety, tak pięknie, jak na Wembley, nie było w okolicach londyńskiego stadionu, gdzie grupa niemieckich chuliganów napadła na jeden z pubów i pobiła świętujących w nim kibiców.

Według „The Sun” wataha pseudokibiców miała liczyć nawet sto osób. Inne media twierdzą, że chuliganów było mniej, ale z pewnością można mówić o przynajmniej kilkudziesięciu osobach zaangażowanych w atak. Co najgorsze, część z nich była uzbrojona, a w rękach dzierżyła kastety oraz maczety.

Niemieccy kibice wpadli do pubu tylnym wejściem i bili każdego. Minęło przynajmniej pięć minut, zanim przyjechała policja. Wiele osób naprawdę porządnie oberwało. Ludzie leżeli na podłodze, byli zakrwawieni i nieprzytomni. Nawet dzieci. Jeden chłopak, nie starszy niż 13 lat, miał krwawiący nos. Gdy wychodziliśmy jeden facet był z sanitariuszami i wciąż był nieprzytomny – relacjonował jeden z naocznych świadków.

Według innych relacji, które można odnaleźć w sieci, chuliganów rozpędziła dopiero angielska policja. Wielu angielskich kibiców zostało jednak pobitych. Inni stracili jedynie swoje flagi i szaliki. Poszkodowane miały być nawet dzieci, które zjawiły się w okolicy Wembley wraz ze swoimi opiekunami.

Angielskie media podają, że większości napastnikom udało się uciec przed służbami porządkowymi. Policja zdołała zatrzymać jednak kilka osób. Ponadto dziennikarze „The Sun” poinformowali, że przynajmniej pięciu kibiców trafiło do szpitala.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Ostra burda przed finałem Ligi Konferencji! Ucierpiało dziewiętnastu policjantówPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama