Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Wielki litewski talent zagra w Lotto Ekstraklasie

Wielki litewski talent zagra w Lotto Ekstraklasie

0
Foto: delfi.lt

Liga litewska nie stoi na wysokim poziomie, dlatego transfer do naszej ligi jest dla piłkarzy z tego kraju sporym awansem sportowym. Wiosną na boiskach Lotto Ekstraklasy zobaczymy jednego z najbardziej utalentowanych litewskich piłkarzy młodego pokolenia.

Wisła Płock ogłosiła dzisiaj, że na testach medycznych przed przenosinami do “Nafciarzy” przebywał będzie w środę Justinas Marazas. 18-letni boczny pomocnik jest wychowankiem FK Trakų, dla którego w sezonie 2018 (system wiosna-jesień) rozegrał 30 meczów, strzelając w nich 7 goli i notując 3 asysty. Zespół ten uplasował się na trzecim miejscu w tabeli litewskiej ekstraklasy.

Marazas mimo młodego wieku jest już reprezentantem swojego kraju w kategorii U-21. Nie bez znaczenia w kontekście przenosin do Płocka był na pewno fakt, że jego trenerem na Litwie był przez kilka miesięcy Kibu Vicuña, który od października pracuje jako szkoleniowiec Wisły.

Litewskie media podają, że 18-latek zostanie najprawdopodobniej wypożyczony do 13. drużyny Lotto Ekstraklasy z opcją wykupu.

Komentarze