Wielki mecz Synów Albionu. Osiem goli w meczu Anglia – Iran

21 lis 2022, 16:15

Poniedziałkowe zmagania na mundialu w Katarze rozpoczęliśmy od meczu Anglia – Iran. Znacznie lepsi w tym spotkaniu są podopieczni Garetha Southgate’a, którzy już po pierwszej połowie meczu prowadzili 3:0. Ostatecznie Synowie Albionu pokonali swoich rywali w stosunku 6:2.

Iran bez szans. Anglicy rządzą na Khalifa International Stadium

W poniedziałek o godzinie 14:00 rozpoczął się pojedynek Anglia – Iran w grupie B mundialu w Katarze. Niestety, już na samym początku meczu byliśmy świadkami naprawdę drastycznych scen. W 9. minucie starcia na murawę padł Alireza Beiranvand, który podczas interwencji zderzył się z jednym ze swoich reprezentacyjnych kolegów. Niestety, uraz okazał się na tyle duży, że irański bramkarz musiał opuścić boisko. Sam mecz został natomiast przerwany na blisko dziesięć minut.

Po wznowieniu gry obie drużyny grały bardzo zachowawczo. Anglicy kontrolowali mecz, ale mieli problem ze stworzeniem sobie klarownej sytuacji strzeleckiej. Sytuacja zmieniła się po pierwszej pół godzinie spotkania. Blisko zdobycia gola był wówczas Mason Mount, ale piłka po jego strzale z 30. minuty poleciała obok prawego słupka irańskiej bramki. Doskonałą sytuacją miał również Harry Maguire, ale futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki.

Ostatecznie wynik meczu otworzył Jude Bellingham. Anglik świetnie zachował się przy środkowaniu autorstwa Luke’a Shawa i strzałem głową pokonał golkipera Irańczyków. Tym samym zawodnik Borussii Dortmund został drugim najmłodszym Anglikiem, który zdobył bramkę na piłkarskich mistrzostwach świata.

Gol Bellinghama okazał się dopiero początkiem wspaniałego występu Anglików. Z każdą chwilę Synowie Albionu grali z coraz większą pewnością, a już ż w 43. minucie na wynik na 2:0 podwyższył Bukayo Saka. To nie był jednak koniec. Kilka chwil później było już 3:0. Tym razem dzieła zniszczenia dopełnił Raheem Sterling. Irańczycy nie byli w stanie odpowiedzieć w pierwszej połowie żadnym golem.

W drugiej połowie meczu gole strzelały obie reprezentacje

Po zmianie stron tempo meczu wcale nie spadło. Już w 62. minucie dublet ustrzelił Bukayo Saka, który w wielkim stylu ograł obrońców Iranu i precyzyjnym strzałem zdobył swojego drugiego gola na mistrzostwach świata w Katarze.

W euforię publiczność zgromadzoną na Khalifa International Stadium wprowadził jednak nie Anglik, a Irańczyk. Mehdi Taremi kilka chwil po golu Saki odpowiedział pięknym trafieniem, co rozbudziło publiczność zgromadzoną w Katarze. Radość nie trwała jednak zbyt długo.

Kolejne słowo poniedziałkowym starciu należało do Synów Albionu. Wynik na 5:1 podwyższył Marcus Rashford, który wykorzystał doskonałe podanie autorstwa Harry’ego Kane’a. Sam zawodnik Manchesteru United pojawił się na boisku zaledwie kilkadziesiąt sekund wcześniej, a gol był zarazem jego pierwszym kontaktem z piłką. Następnie na 6:1 podwyższył jeszcze Jack Grealish.

Ostatnie cios w meczu Anglia – Iran zadał jednak Mehdi Taremi. Irańczycy w samej końcówce meczu dostali jeszcze “jedenastkę”, którą pewnie wykorzystał 30-latni napastnik. Tym samym w meczu zobaczyliśmy aż osiem goli.