Wielki moment dla Rakowa. Jego stadion doczeka się rozbudowy

14 lut 2024, 14:55

Choć Raków Częstochowa w dalszym ciągu nie ma stadionu spełniającego europejskie standardy, to niebawem doczeka się rozbudowy obecnego obiektu. Władze miasta podczas konferencji prasowej ogłosiły, że w najbliższych miesiącach dojdzie do modernizacji infrastruktury sportowej klubu.Raków cierpi przez brak stadionu

Stadion Rakowa Częstochowa nie spełnia wszystkich wymagań stawianych przez UEFA, jeśli chodzi o możliwość rozgrywania na nim domowych meczów w europejskich pucharach. Z tego względu w tym sezonie mistrzowie Polski musieli przenosić się do Sosnowca, gdzie odbywały się ich domowe starcia.

Rozmowy na temat budowy nowego lub rozbudowy obecnego obiektu Rakowa toczone były od wielu miesięcy. Powszechnym zarzutem było to, że klub o takiej renomie, reprezentujący Polskę na europejskiej scenie, powinien mieć zdecydowanie lepszy i bardziej profesjonalny stadion.

Stadion Rakowa zostanie rozbudowany

W środę nadeszła jednak długo wyczekiwana informacja. Tego dnia podpisana została umowa dotycząca II etapu rozbudowy obiekty przy ulicy Limanowskiego 83.Będzie dotyczył budowy dwóch boisk treningowych z zapleczem sanitarnym i medycznym, rozbudowy dwóch budynków klubowych o część regeneracyjno-rehabilitacyjną, szkoleniową, a także sale treningowo-dydaktyczne i zagospodarowanie terenu wokół tych obiektów. Koszt to ponad 18 milionów złotych – przekazał prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Z informacji przekazanych przez włodarza miasta wynika, że ponad połowa tej kwoty (9,2 mln zł) wpłynie z tytułu dofinansowania od Ministerstwa Sportu i Turystyki. Realizacja tego działania będzie prowadzona do połowy 2025 roku.

Rozbudowa obiektu nie sprawia jednak, że klub odrzucił plany dotyczące budowy nowego stadionu.Postanowiliśmy wspólnie, że podejmiemy rękawice i rozpoczniemy starania na rzecz budowy obiektu piłkarskiego spełniającego oczekiwania kibiców, a także te sportowe. Przystąpimy do prac związanych ze wstępnym studium wykonalności – dodał prezydent.Pochwały pomimo porażki. Grabara doceniony po meczu Ligi Mistrzów

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA