Wielki powrót do “11” i dwie bramki Milika! [WIDEO]

Aktualizacja: 21 lut 2016, 18:50
21 lut 2016, 16:19

Z pewnością lepszego powrotu do wyjściowego składu Ajaxu Amsterdam nie mógł sobie wyobrazić Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski zdobył dwie bramki w spotkaniu ligowym z Excelsiorem Rotterdam, które zapewniły jego drużynie zwycięstwo.

Po dwóch spotkaniach, z Feynoordem Rotterdam, w którym Arkadiusz Milik przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych oraz Groningen, kiedy to wszedł na boisko w drugiej połowie, polski napastnik w pojedynku z Excelsiorem Rotterdam wreszcie zaczął grę od pierwszego gwizdka sędzia.

Piłkarze z Amsterdamu od początku spotkania kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, jedna na na zdobycie bramki nie pozwalała im słaba skuteczność. W 23. minucie pierwszym strzałem i od razu celnym popisał się Arkadiusz Milik, lecz był on zbyt słaby, abym mógł zaskoczyć golkipera Excelsioru. W odstępstwie kilku minut swoje strzały oddali również Anwar El Gazi oraz Riechedly Bazoer. Goście także przeprowadzili jedną ze swoich nielicznych okazji. Z prawej strony pojawił się Stanley Elbers, ale piłka po jego uderzeniu minęła o dobre kilka centymetrów prawy słupek bramki.

Po ponad pół godzinie gry gospodarze zaczęli stwarzać sobie coraz to groźniejsze sytuacje. Najpierw po dośrodkowaniu El Gaziego z bliskiej odległości piłkę do siatki nie skierował Amin Younes, a chwilę później w podobnej akcji i po ponownej wrzutce El Gaziego, pomylił się Davy Klaassen.

Na prowadzenie Ajax zdołał wyjść jeszcze przed przerwą. Arkadiusz Milik świetnie przyjął sobie piłkę, uwolnił się spod opieki rywala, drugiemu “założył siatkę”, a na koniec fenomenalnym uderzeniem na dalszy słupek trafił po raz 10. w sezonie.

Po zmianie stron, w 58. minucie spotkania napastnik reprezentacji Polski zdobył gola na 2:0. 21-latek wyprzedził obrońcę, przyjął zagraną mu piłkę i w trudne sytuacji, z ostrego kąta z przeciwnikiem u boku, umieścił piłkę w bramce. Uderzenie Milika było na tyle precyzyjne, że futbolówka odbiła się najpierw od słupka, a dopiero wpadła do siatki. Polak miał okazję na zaliczenie swojego pierwszego hat-tricka w historii występów w Ajaxie. Po rozegranej klepce z Viktorem Fischerem, Duńczyk oddał strzał, a do odbitej piłki od obrońców gości dopadł Milik. W tej sytuacji świetną interwencją popisał się bramkarz Excelsioru, Tom Muyters, który przerzucił piłkę po mocnym strzale napastnika gospodarzy.

Wynik spotkania ustalił Davy Klaassen. I przy tej bramce swój udział miał były piłkarz Górnika Zabrze, który zagrał do Muricia. Ten piłkarz, z kolei podał do Klaasena, zaś Holenderem prostopadłym strzałem zdobyć trzeciego gola w meczu.

W niedzielnym starciu Arkadiusz Milik zaliczył swoje 10. i 11. trafienie w sezonie, dzięki czemu znajduje się w pierwszej “10” najlepszych strzelców Eredevisie. Ze względu na odniesioną kontuzję w poprzednim spotkaniu, w bramce Excelsioru miejsca nie zajął Filip Kurto.

Po tym zwycięstwie Ajax Amsterdam utrzymuje jednopunktową stratę w tabeli do lidera PSV Eindhoven.

Ajax Amsterdam – Excelsior Rotterdam 3:0 (1:0)
1:0 – Arkadiusz Milik (41.)
2:0 – Arkadiusz Milik (58.)
3:0 – Davy Klaassen (86.)