Reklama

Wielki protest fanów Juventusu. Straty odczują całe Włochy

Fani Starej Damy we Włoszech masowo rezygnują z subskrypcji, które mają wykupione na platformach Sky i DAZN. Stacje, które posiadają prawa do transmisji rozgrywek Serie A, mogą stracić ponad 130 milionów euro. To jednak nie koniec. Protest przybiera na sile i obejmować ma również inne inicjatywy. Skąd taka ostra reakcja fanów Juventusu?

Bitwa o Juventus. Kibice Starej Damy nie zamierzają odpuścić

Federalny Sąd Apelacyjny we Włoszech postanowił ukarać Juventus w związku z nieprawidłowościami finansowymi . Drużynie Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika odjęto 15 punktów w ligowej tabeli, co sprawiło, że Stara Dama nie liczy się już w walce o mistrzostwo kraju. Rozwścieczyło to fanów turyńskiego klubu.

Dlatego też kibice włoskiego giganta postanowili protestować. W ramach sprzeciwu fankluby Juventusu nawołują do masowego dezaktywowania swoich subskrypcje na platformach Sky i DAZN, które posiadają prawa do transmisji rozgrywek Serie A. Jak poinformował dziennik „Corriere dello Sport” łączna liczba kibiców, którzy zdecydowali się na taki krok, już teraz mogła osiągnąć pułap 236 tysięcy!

To jednak dopiero początek. Według doniesień „La Stampa” w samym rejonie Apulli odnotowano 13 tysięcy rezygnacji w ciągu zaledwie 24 godzin. Włosi wyliczają, że jeśli trend się utrzyma, to nawet pół miliona osób może przestać subskrybować Sky i DAZN. Oznacza to straty na poziomie 136 milionów euro.

Na tym fani Juve nie zamierzają zaprzestawać. Fankluby Starej Damy planują więcej nie organizować wyjazdów na mecze swojego zespołu poza Allianz Stadium. Wszystko, aby nie wspierać finansowo innych klubów. Chodzi o to, aby protest odczuły całe Włochy.

Dodatkowo poproszono kibiców, aby pieniądze, które zaoszczędzą na anulowanych subskrypcjach, wydać na gadżety klubowe i wspomóc drużynę w trudnych dla niech chwilach.

Juventus stracił 15 punktów po decyzji sądu. To dopiero początek problemów

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama