Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Wielkie pieniądze dla Górnika!

Wielkie pieniądze dla Górnika!

0

Górnik Zabrze ma wyemitować 35 mln złotych. Całą operację ma wykonać jeden z banków. To świetna okazja dla klubu z Zabrza, żeby wyjść z kryzysu i wreszcie stanąć na nogi.

Już od jakiegoś czasu myślano o tym pomyśle. Teraz jednak udało się przejść ze słów do czynów. Górnik dostał zielone światło od miasta na przeprowadzenie tej operacji. Zgoda radnych Zabrza była wymagana. – Obecnie trwa przygotowywanie umów. Z chwilą ich podpisania, będzie mogło dojść do emisji. To nie jest tak, że ktoś związany niegdyś z klubem pomagał w tej operacji. Wszystko odbyło się rynkowo. Emisja obligacji służy restrukturyzacji zadłużenia, czyli spłacie wierzycieli. Jest ich ponad stu – większych i mniejszych, ale chcemy, żeby wszystko odbyło się sprawnie technicznie. Nasz plan zakłada, że uczynimy spółkę rentowną w 2017 r. Wtedy klub nie będzie generował dodatkowego zadłużenia. Na teraz konieczna jest dalsza redukcja kosztów. Będziemy bardzo ostrożni w wydawaniu pieniędzy – powiedział Andrzej Pawłowski, prokurent Górnika.

Klub z Zabrza będzie się spieszyć, ponieważ do końca marca musi spłacić długi wobec najważniejszych wierzycieli, żeby dostać licencję na grę w Ekstraklasie na kolejny sezon.

 

Komentarze