Wielkie pieniądze dla polskich klubów? UEFA rozda 3,5 miliarda dolarów

Aktualizacja: 5 lip 2022, 10:31
4 lip 2022, 17:33

Już w najbliższych dniach polskie zespoły rozpoczną walkę w eliminacjach europejskich pucharów. Stawką jest nie tylko możliwość gry z najlepszymi ekipami na Starym Kontynencie, ale także sposobność zarobienie wielkich pieniędzy. UEFA do podziału przekazać ma aż 3,5 miliarda dolarów.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Tak duże mają być bowiem planowane przez UEFA przychody ze wszystkich europejskich pucharów. Oczywiście nie wszystkie pieniądze trafią bezpośrednio do klubów piłkarskich. Nie zmienia to jednak faktu, że europejska organizacja przeznaczy dla poszczególnych drużyn naprawdę imponujące kwoty. O ile oczywiście uda im się zakwalifikować do właściwych rozgrywek.

Lech otrzyma ponad 15 milionów za dotarcie do Ligi Mistrzów

Jako pierwsi szczęścia spróbują piłkarze Lecha Poznań, którzy już we wtorek 5 lipca zmierzą się z Karabachem Agdam. Jeśli uda im się pokonać w dwumeczu drużynę z Azerbejdżanu, to zarobią kilkaset tysięcy euro. Z kolei za dotarcie do ostatniego etapu eliminacji Ligi Mistrzów Kolejorz otrzyma aż 5 milionów euro.

To kwota znacznie większa, niż ta, którą mogą zgarnąć Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin oraz Lechia Gdańsk. Za dotarcie do ostatniej rundy eliminacji w Lidze Konferencji Europy wymienione drużyny mogą zarobić bowiem po 750 tysięcy euro. Ponadto każda drużyna otrzyma, bez względu na wynik, 100 tysięcy euro za wzięcie udziału w danej rundzie gier.

Jeszcze większe pieniądze polskie kluby otrzymają wówczas, jeśli uda im się przejść przez wszystkie fazy eliminacji. Wtedy będą im przysługiwać premie w wysokości:

  • Liga Mistrzów: 15,64 miliona euro
  • Liga Europy: 3,63 miliona euro
  • Liga Konferencji Europy: 2,94 miliona euro

Przypomnijmy, że zaczynający grę od drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Raków Częstochowa zmierzy się z kazachską Astaną. Z kolei Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk, które rozpoczną zmagania od pierwszej rundy będą, rywalizować z KR Reykjavik oraz Akademiją Pandew.

Lech Poznań – Karabach Agdam (05.07). Transmisja – gdzie i kiedy oglądać?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA