Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Wielkie włoskie kluby zachwycone Dudą. Trwa wyścig po Słowaka!

Wielkie włoskie kluby zachwycone Dudą. Trwa wyścig po Słowaka!

0

Czołowe kluby występujące we włoskiej Serie A bacznie obserwują poczynania piłkarza Legii Warszawa – Ondreja Dudy na Euro 2016. Słowak zaliczył bowiem już kilka dobrych występów na francuskich boiskach.

21-letni reprezentant Słowacji w pierwszym spotkaniu na Euro 2016 przeciwko Walii nie wyszedł w pierwszym składzie, ale to dzięki niemu nadzieje wśród kibiców słowackich na wygranie tego meczu wzrosły. Pomocnik Legii Warszawa po przerwie pojawił się na placu gry od razu wprawiając w euforię kibiców, sztab szkoleniowy i innych piłkarzy Słowacji strzelając wyrównującą bramkę. Nie udało się niestety dowieść tego wyniku do końca i ostatecznie Walia wygrała 2:1.

Taki obrót spraw zainteresował wielu skautów czołowych klubów europejskich. Przedstawiciele m.in. AS Romy, Fiorentiny, Napoli, czy Palermo są zachwyceni grą Ondreja Dudy na tym turnieju i bardzo możliwe, że Słowak po zakończonym Euro 2016 opuści Polskę na rzecz któregoś z tych klubów.

Największe szanse ma jednak na grę razem z reprezentacyjnym kolegą – Markiem Hamsikiem, który na co dzień występuje w barwach włoskiego SSC Napoli. Władze wicemistrza Włoch już jakiś czas temu interesowały się usługami młodego pomocnika Legii, ale do transferu ostatecznie nie doszło. Teraz szansa na to jest znacznie większa.
źródło: transfermarkt

Komentarze