Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Wielkie zmiany w Piaście! Prezes zrezygnował, trener zwolniony!

Wielkie zmiany w Piaście! Prezes zrezygnował, trener zwolniony!

0
Foto: Lechia.pl

Szykują się wielkie zmiany w ekipie wicemistrza Polski. Z posady prezesa klubu zrezygnował Adam Sarkowicz, a później pojawiła się informacja o zakończeniu współpracy z trenerem Piasta, którym dotychczas był Jiri Necek.

Obecnie trwa posiedzenie Rady Nadzorczej Piasta Gliwice w sprawie następcy Adama Sarkowicza, który do dzisiaj pełnił funkcję prezesa. Mówi się o tym, że to stanowisko może objąć Zdzisław Kręcina, który wraca do klubu z Gliwic. Sam zainteresowany wyklucza jednak taką możliwość, a jak na razie prezesem ma zostać przewodniczący rady – Grzegorz Jaworski, który dwa lata temu piastował właśnie ten urząd w klubie.

Oto oświadczenie ustępującego ze stanowiska prezesa – Adama Sarkowicza, które opublikowała oficjalna strona Piasta Gliwice:

“Szanowni Państwo.
Z dniem 30.08.16 kończę pracę na stanowisku Prezesa Zarządu Gliwickiego Klubu Sportowego Piast SA z powodów rodzinnych.

Dziękuję wszystkim: kibicom, pracownikom i partnerom biznesowym za bardzo dobre relacje i owocną współpracę. W okresie swojej pracy w Piaście miałem przyjemność doświadczać wielkich emocji i być uczestnikiem największego sukcesu w historii klubu, czyli zdobycia tytułu Wicemistrza Polski. Ten czas na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Życzę Piastowi Gliwice dalszych sukcesów organizacyjnych i sportowych.

Adam Sarkowicz”

Zmiana nastąpiła również w sztabie szkoleniowym. Za porozumieniem stron rozwiązano kontrakt dotychczasowego szkoleniowca Niebiesko-Czarnych, którym był Czech – Jiri Necek. Powodem takiej decyzji są niezadowalające wyniki drużyny. 55-latek został trenerem na początku sezonu po zaskakującej rezygnacji Radoslava Latala, który w ubiegłym sezonie wraz z zawodnikami zdobył wicemistrzostwo Polski, ustępując jedynie Legii Warszawa.

Pod wodzą Necka drużyna z Gliwic zdołała tylko raz zgarnąć komplet punktów. W pozostałych sześciu spotkaniach po 3 razy padał remis i porażka. Taki bilans uplasował wicemistrzów Polski dopiero na 14. pozycji przed Wisłą Kraków i Górnikiem Łęczna.

Komentarze