Strona główna Piłka nożna Wiemy kto może zastąpić Leszka Ojrzyńskiego!

Wiemy kto może zastąpić Leszka Ojrzyńskiego!

0
Foto: jagiellonia.pl

Po tym jak z powodów osobistych ze szkoleniowca Wisły Płock zrezygnował Leszek Ojrzyński najpoważniejszymi kandydatami do jego zastąpienia jest Jan Urban i Jacek Magiera.

Ojrzyński, który w poprzednim sezonie uratował Płocczan od spadku w dniu dzisiejszym zrezygnował z prowadzenia Wisły, którą poprowadził w 10 spotkaniach zdobywając w nich średnio 1,8 punktu na mecz.

Jednym z najpoważniejszych kandydatów do objęcia Wisły jest Jan Urban, który ostatnio prowadził Śląsk Wrocław. Doświadczony szkoleniowiec swoje pierwsze trenerskie kroki stawiał w hiszpańskiej Osasunie Promesie i Poli Ejido w Polsce prowadził Legie Warszawa, Zagłębie Lubin, Polonie Bytom, Polonie Warszawa czy Lecha Poznań. Największe sukcesy święcił prowadząc Legię z którą zdobył mistrzostwo Polski i dwukrotnie Puchar Polski.

Drugim z kandydatów jest 47-ltni Jacek Magiera, który prowadził Legie Warszawe z którą awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów, Zagłębie sosnowiec oraz reprezentację Polski U18 i reprezentację Polski U-20 z którą występował w finałach mistrzostw świata.

Komentarze