środa, 10 sierpnia, 2022

Wigry Suwałki wycofały się z II ligi. Zespół ma wielkie problemy finansowe

Wigry Suwałki wycofują się z drugoligowych rozgrywek. Powodem tej decyzji są pustki w klubowej kasie. Podlaska drużyna jest o krok od utracenia płynności finansowej i lada moment może ogłosić upadłość.

Klub z Suwałk jest w beznadziejnej sytuacji finansowej

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

„Biało-Niebiescy” niedawno walczyli o awans na zaplecze Ekstraklasy. Zespół zakończył sezon 2021/2022 na czwartej lokacie w II lidze i dzięki temu mógł wziąć udział w barażach. Drużynie z Suwałk nie udało się jednak odnieść w nich sukcesu.

Wigry awans do I ligi przegrały na własnym terenie z Motorem Lublin (0:4). To jednak nie najgorsze wieści dla kibiców podlaskiego klubu. Okazuje się bowiem, że drużyna z Suwałk nie będzie w sezonie 2022/2023 występować także na poziomie II ligi. Klub wycofał się ze wspomnianych rozgrywek.

Zarząd Klub Wigry Suwałki S.A. z przykrością informuje, iż z przyczyn finansowych nie może przystąpić do rozgrywek o Mistrzostwo II Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023 – brzmi oficjalny komunikat podlaskiej drużyny.

Mogła być Fortuna I liga, będzie IV liga podlaska

Niestety sytuacja Spółki, a dodatkowo wciąż rosnące wymagania finansowe na tym poziomie rozgrywkowym, nie dają gwarancji, iż uda się zapewnić stabilny poziom finansowania Klubu w przyszłości –  możemy przeczytać w dalszej części komunikatu.

– Jesteśmy przekonani, że dzisiejszy krok – choć trudny – jest to ruch w kierunku uratowania przyszłości Wigier Suwałki i dający nam szansę na zachowanie ciągłości funkcjonowania Klubu w rozgrywkach piłkarskich – dodają włodarze Wigry Suwałki.

Z problemów Wigier Suwałki cieszyć się mogą w stolicy województwa świętokrzyskiego. W trzeciej klasie rozgrywkowej pozostanie Hutnik Kraków, który zakończył sezon na pierwszej pozycji w strefie spadkowej.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W poniedziałek 27 czerwca o godzinie 11:00 na odbyć się konferencja z udziałem przedstawicieli Wigier Suwałki. Poznamy na niej wszystkie szczegóły podjętej właśnie decyzji. W przyszłym sezonie Wigry przystąpią do rozgrywek na poziomie IV ligi podlaskiej.

Ekstraklasa w lipcu. Kiedy ruszają najlepsze ligi piłkarskie w Europie?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA