KSW 86: Wikłacz – Przybysz (16.09): Zakłady Bukmacherskie, Typy i Karta Walk

Czas na kolejne wydarzenie zorganizowane przez największą polską organizację MMA. Tym razem chodzi o galę KSW 86, która już w najbliższą sobotę zagości we Wrocławiu. Główną atrakcją dla kibiców będzie rywalizacja o pas kategorii koguciej. W walce wieczoru Jakub Wikłacz stanie do obrony tytułu mistrzowskiego przeciwko Sebastianowi Przybyszowi. 

Jakub Wikłacz – Sebastian Przybysz
16.09.2023, godz. 23:00
KSW 86

1
2
1.70

2.15

Trylogia? To za mało. Czwarta walka Wikłacza i Przybysza

Trylogie w MMA to zjawisko doskonale znane wszystkim kibicom. Jakub Wikłacz i Sebastian Przybysz w swojej rywalizacji poszli o krok dalej. W sobotę we Wrocławiu znakomici wojownicy napiszą czwarty rozdział swojej rywalizacji. Ta rozpoczęła się jeszcze w lipcu 2017 roku, kiedy obaj zawodnicy walczyli dla organizacji Absolute Championship Akhmat (BAC) w Gdańsku. Wówczas lepszy okazał się Wikłacz.

Na rewanż trzeba było poczekać w 2020 roku. Wówczas obaj zawodnicy zaprezentowali się już w oktagonie największej organizacji MMA w Polsce. Na gali KSW 53 lepszy okazał się Przybysz, który tym zwycięstwem zapewnił sobie udział w walce mistrzowskiej. Pół roku później gdańszczanin zdobył tytuł w wadze koguciej. Pas odebrał Chorwatowi Antunowi Racicowi.

Przybysz swoje mistrzostwo stracił w w grudniu 2022 roku. Na gali w Gliwicach pokonał go nie nikt inny, jak właśnie Wikłacz. Tym samym w rywalizacji tych dwóch zawodników jest stan 2:1 dla wojownika urodzonego w Olsztynie. W najbliższą sobotę aktualny mistrz będzie mógł wygrać po raz trzeci. Potencjalne zwycięstwo Wikłacza powinna raz na zawsze rozstrzygnąć, który z nich jest lepszym zawodnikiem.

Mimo że na co dzień darzymy się sympatią i szacunkiem, w klatce będzie walka bez respektu, aż do wygranej. To jest dla mnie najważniejsze – wygrana. […] Będzie naprawdę mocna walka. Będziemy robić wszystko, żeby wyjść z tego starcia wygrani. Damy piękne show – mówi przed walką aktualny czempion.

Wikłacz – Przybysz: Typy i Zakłady Bukmacherskie

We Wrocławiu spodziewamy się niezwykle wyrównanego i pełnego sportowej złości pojedynku. Po trzech poprzednich walkach jest pewne, że żaden z zawodników nie odpuści i będzie próbował wyrywać zwycięstwo do samego końca. Dlatego najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaję się ten, w którym mistrzowskie starcie potrwa pełne pięć rund, a o tym, kto uniesie pas mistrzowski ku górze, zadecydować będą musieli sędziowie.

Nasz typ #1: Walka potrwa pełen dystans – TAK (STS – 1.70)

Nasz typ #2: Wikłacz wygra przez decyzję sędziów (STS – 2.50)

Karta Walk KSW 86. Kto jeszcze walczy we Wrocławiu?

Poza walką wieczoru na gali we Wrocławiu zobaczymy jeszcze osiem innych pojedynków. Szczególnie interesująco zapowiadają się starcia z udziałem Michała Michalskiego i Dominikiem Humburgerem czy też Damiana Śmiełowskiego z Lomem-Ali Eskijewem.

Walka wieczoru:
Jakub Wikłacz (14-3-1)-Sebastian Przybysz (12-3-0)
Karta główna:
Dawid Śmiełowski (10-0-0)-Lom-Ali Eskijew (20-7-0)
Michał Michalski (10-5-0)-Dominik Humburger (7-0-0)
Filip Stawowy (10-3-0)-Michał Michalski (10-5-0)
Kacper Koziorzębski (9-5-0)-Wiktor Zalewski (5-0-0)
Damian Piwowarczyk (6-2-0)-Łukasz Sudolski (10-2-0)
Artur Szczepaniak (9-2-0)-Henry Fadipe (14-10-1)
Karta wstępna:
Oskar Szczepaniak (4-1-0)-Adrian Gralak (5-1-0)
Mariusz Joniak (11-4-0)-Miljan Zdravkovic (6-0-0)

Artur Szpilka przekazał złą wiadomość. “Już mam tego serdecznie dość”

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama