Wisła i Pogoń nadal niepokonane – podział punktów w Szczecinie

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:21
21 sie 2015, 19:59

Wisła Kraków zremisowała 1:1 (1:0) z Pogonią Szczecin w wyjazdowym spotkaniu 6. kolejki T-mobile Ekstraklasy.

Spotkanie rozgrywane przy ul. Floriana Krygiera rozpoczęło się od kilku ataków zawodników gospodarzy. Próby akcji Akahoshiego i Małeckiego zostały jednak przerwane przez obrońców Wisły. Mimo, że Wisła nie rozpoczęła tego spotkania najlepiej to obrońcy Pogoni przyczynili się do osiągnięcia dobrego wyniku przez zespół Białej Gwiazdy. W 17 minucie spotkania piłkę przed polem karnym stracił obrońca Portowców, Lewandowski. Sytuacje próbował ratować Rafał Murawski, który jednak sfaulował skrzydłowego Wisły, Guerriera. Sędzia Jarosław Przybył podyktował rzut karny dla ekipy gości, który skutecznie wyegzekwował Brazylijczyk Crivellaro.

Po zdobytej bramce Wisła nabrała pewności siebie i przeprowadziła kilka ataków. Między innymi Guerrier próbował lobować bramkarza, jednak Kudla w porę zdążył złapać piłkę. Pogoń miała szanse na wyrównanie. Małecki ruszył prawą stroną do prostopadłego podania i chciał wystawić piłkę Lewandowskiemu. Powracający na wślizgu Jović zażegnał stracie bramki.

W 32 minucie Wisła mogła wyjść na dwubramkowe prowadzenie ale po dośrodkowaniu Burligi, strzał głową Guerriera został wybroniony przez Kudle. W 37 minucie Guzmics dostał żółtą kartkę po faulu na Zwolińskim tuż przed polem karnym. Parę minut później strzelał Frączczak na bramkę Wisły ale Cierżniak świetnie bronił.

W przerwie Pogoń dokonała dwóch zmian, więc Murayama i Przybecki zastąpili Danielaka i Lewandowskiego. W 53 minucie Pogoń miała kolejną szansę do wyrównania jednak po dośrodkowaniu Przybeckiego do Zwolińskiego, kapitalnie interweniował Arkadiusz Głowacki. Pogoń dobrze grała w drugiej połowie i coraz prędzej wieszczyło to wyrównującą bramkę. Po świetnej akcji Murawskiego z Przybeckim, ten pierwszy oddał strzał z dwunastego metra, ale znów świetnie broni Cierżniak.

W 79 minucie Pogoń wreszcie dopięła swego. W polu karnym Wisły, Burliga sfaulował dobrze grającego Przybeckiego. Kolejny rzut karny w tym spotkaniu, który został skutecznie wykonany przez Frączczaka. Pogoń po zdobytej bramce próbowała strzelić następną, również Wisła zdążyła przed końcowym gwizdkiem zaatakować Pogoń jednak kolejne bramki już nie padły.

Po dobrym spotkaniu obfitującym w sytuacje bramkowe Pogoń remisuje z Wisłą 1:1. Obydwie drużyny w dalszym ciągu są niepokonane.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 1:1 (0:1).

Frączczak 80′ k   Crivellaro 17′ k.

Wisła: Cierżniak – Burliga, Guzmics, Głowacki, Jović – Mączyński, Uryga – Boguski (T. Cywka 70′), Crivellaro (Paweł Brożek 63′), Guerrier (Marszalik 90+3) – Jankowski.

Pogoń: Kudla – Nunes, Lewandowski (Murayama 45′), Czerwiński, Frączczak – Murawski, Matras – Małecki, Akahoshi (Obst 73′), Danielak (Przybecki 45′) – Zwoliński.

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).