Wisła jedną nogą w Ekstraklasie! Zawisza i Zagłębie stracili ponownie punkty

23 kwi 2016, 19:49

W piłkarskiej I lidze mamy coraz bardziej klarowną sytuację, przynajmniej jeśli chodzi o górną część tabeli. Wisła Płock zwyciężyła 2:1 na wyjeździe z Drutex-Bytovią Bytów, Zawisza Bydgoszcz zremisował zaledwie 1:1 ze Stomilem Olsztyn, z kolei Zagłębie Sosnowiec przegrało na wyjeździe 2:3 z Olimpią Grudziądz.

Płocczanie po dobrym spotkaniu dość pewnie pokonali na wyjeździe Bytovię. Pierwszą bramkę dla wiceliderów ligi w 26. minucie zdobył Cezary Stefanczyk. Tuż po przerwie, a dokładnie w 52. minucie było już 2:0, a tym razem strzelcem gola został Arkadiusz Reca. Gospodarze do samego końca walczyli przynajmniej o honorową bramkę i ją zdobyli. W 80. minucie na 1:2 trafił Michal Jakobowski czym ustalił wynik spotkania.

W tabeli 1. ligi Wisła ma już 55 punktów i jest razem z Arką praktycznie pewna awansu do Ekstraklasy! Bytovia jest 8. z pewnym utrzymaniem i bez szans na awans.

Walczące jeszcze o awans do Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec przyjechało dziś do Grudziądza i walczył z tamtejszą Olimpią. Niestety to spotkanie było tylko gwoździem do trumny dla przyjezdnych. Tuż przed przerwą gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Brazylijczyk Nildo. Goście walczyli i za sprawą wykorzystanego rzutu karnego przez Sebastiana Dudka wyrównali w 51. minucie. 10 minut później mieliśmy już 1:2, a gola dla przyjezdnych zdobył Michal Fidziukiewicz. To był jednak koniec szczęśliwych momentów dla Zagłębia. Olimpia ruszyła odrabiać straty i już 5 minut później mieliśmy 2:2. Gola wyrównującego zdobył doświadczony Marcin Smoliński. Na 10 minut przed końcem gospodarze po raz drugi w tym meczu wyszli na prowadzenie, a kibiców na stadionie uszczęśliwił Słoweniec, Dejan Zigon. W doliczonym czasie gry Zagłębie pogrążył Banasiak ustalając wynik spotkania na 4:2.

Olimpia dzięki wygranej wydostała się ze strefy spadkowej i mając 32 punkty jest 13. Zagłębie jest 4. ale już praktycznie bez szans na awans do Ekstraklasy.

W innym bardzo ważnym spotkaniu bydgoski Zawisza zaledwie zremisował na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 1:1. Bydgoszczanie walczący jeszcze o awans fatalnie rozpoczęli to spotkanie tracąc gola już w 7. minucie za sprawą Rafała Kujawy. Przyjezdni odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie, a gola strzelił Jakub Smektała, ale to było wszystko na co tego popołudnia stać było podopiecznych Zbigniewa Smółka.

Zawisza z 43 punktami jest trzeci, ale do miejsca premiowanego awansem traci aż 12 punktów. Stomil ma 39 punktów i jest 6.

W ostatnim meczu rozgrywanym o godzinie 18 Pogoń Siedlce zremisowała na własnym stadionie bezbramkowo z Miedzią Legnica. Taki wynik nie może jednak cieszyć żadnej z drużyn, a szczególnie siedlczan, którzy znajdują się na 15. miejscu, dającym grę w barażu o utrzymanie w 1. lidze. Miedź ma na swoim koncie 3 punkty więcej i jest 11.