Wisła Kraków lepsza od mistrza Gruzji

Aktualizacja: 17 sty 2023, 13:43
30 sty 2020, 17:53

Wisła Kraków okazała się zwycięska w ostatnim meczu przygotowawczym do rundy jesiennej podczas zgrupowania w Turcji. Tym razem Biała Gwiazda pokonała mistrza Gruzji.

Wiślacy mierzyli się z Dinamem Tibilisi, które zostało ograne 3:2. Wynik spotkania został otworzony dopiero w drugiej części gry. W 58. minucie Adam Buksa otrzymał po kontrze podanie od Kuby Błaszczykowskiego i strzelił pierwszego gola. Na kolejne czekaliśmy do 69. minuty, kiedy to z karnego trafił sam Błaszczykowski. Wcześniej rzut karny wykorzystał jednak piłkarz mistrza Gruzji 2019 – Tornike Kapanadze.

Rywale polskiej ekipy zdołali doprowadzić do wyrównania. W 85. minucie bramkę z główki zdobył Anzor Mekwabiszwili.

Wynik ustalił jednak piłkarz Wisły – Hebert, który wykorzystał dośrodkowanie Kamila Wojtkowskiego z rzutu wolnego.

Wisła Kraków: 22. Michał Buchalik – 8. Łukasz Burliga, 5. Lukas Klemenz, 91. Hebert, 4. Maciej Sadlok – 16. Jakub Błaszczykowski (78, 43. Dawid Szot), 20. Gieorgij Żukow, 10. Vullnet Basha, 28. Vukan Savićević, 26. Kamil Wojtkowski – 23. Paweł Brożek (56, 44. Aleksander Buksa).

Dinamo zostało mistrzem Gruzji za rok 2019 po tym jak w 36 spotkaniach zdołało wywalczyć 75 pkt pokonując o 5 oczek drugie Dinamo Batumi.