Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Wisła Kraków ponownie z zawieszoną licencją!

Wisła Kraków ponownie z zawieszoną licencją!

0
Foto: jagiellonia.pl

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła odwiesić Wiśle Kraków zawieszenie licencji, by zaraz potem… ponownie ją zawiesić. Decyzję komisji tłumaczy jej szef Krzysztof A. Rozen.

Początkowo Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zawiesiła licencję Wisły z powodów właścicielskich, jednak po dokonanej analizie, decyzja z dnia 3 stycznia br. została uchylona. Ponowne zawieszenie dotyczyło tym razem złej sytuacji finansowej klubu oraz braku informacji dotyczących najbliższej przyszłości.

– Sytuacja w Wiśle zmienia się z godziny na godzinę. Skierowaliśmy zapytanie o sytuację i otrzymaliśmy z klubu odpowiedź, która odpowiadała tylko na część zadanych przez nas pytań. Po analizie uchylamy decyzję z 3 stycznia. Nie uzyskaliśmy wiarygodnych informacji finansowych na resztę sezonu, dlatego ponownie zawieszamy licencję – przyznał szef komisji.

– Prowadzimy postępowanie dotyczące właściciela Wisła SA. Nikt nie może ponad wszelką wątpliwość stwierdzić czy w dalszym ciągu TS jest właścicielem stu procent akcji Wisła SA. Bez tej pewności nie można powoływać zarządu, a ten zarząd nie może ustanawiać pełnomocnictw – zakończył Rozen.

Komentarze